Вівторок, 28 Травня

Активний відпочинок на воді: які цікаві локації є на Львівщині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Наварія, Дністер, Рата, Західний Буг, Стир – річки, що найбільше пасують для сплавів в області. Про це розповідає Львівська ОВА.

Сплави – це чудовий спосіб відпочити на природі, отримати нові враження та зарядитися позитивом. 

Управління туризму та курортів Львівської ОВА поцікавилось у представників організацій, що пропонують активний вид дозвілля, чи вже відкрили туристичний сезон 2024? Які маршрути на Львівщині є найбільш сприятливими для сплавів? Яка вартість подібного відпочинку? А також дізнались, які труднощі перешкоджають їхній діяльності?

«Здебільшого сезон розкачували в травні. Цього року пробуємо з квітня. Наварія, Дністер, Рата, Західний Буг, Стир – річки, що найбільше пасують для сплавів в області. Вартість для однієї людини стартує від 400 грн», – поділився інформацією Володимир Воронюк представник клубу активного відпочинку адреналін «KAVA».

Зі слів Володимира, проблемою у його діяльності є пошук локацій під майбутні байдаркові станції на маршрутах.

«До прикладу, в Польщі водний туризм на рівні футболу. В райцентрі може бути до 10 контор, які «катають». У нас певно на область до 10 штук, тому потенціал досить великий.

Ми, коли стартували в Наварії, то були одні. Вже є три точки, тому рух іде. Але це шлях в десятиліття, бо створити інфраструктуру потрібно або завдяки великим інвестиціям, які зараз ніхто не захоче вкладати, або реінвестиціям, які мають більше шансів на життя», – зазначає Володимир Воронюк.

Михайло Сідоров голова червоноградського клубу «За обрій» вважає, що основною проблемою для організації сплавів є неконтрольовані забруднюючі викиди. Це робить деякі частини річок Львівщини на 50% непридатними для сплавів і ситуація лише погіршується.

«Допомогою розвитку туризму буде програма очищення стоків, а не «ущільнення діяльності» завдяки втручанню адмінресурсу. Перешкодою є тотальне безкультур’я по відношенню до природи, на що ніхто і ніяк вплинути не може і в цьому ситуація за останні роки також погіршується. Це моя суб’єктивна думка, бо працюю в «кабінеті» природи», – відповів Михайло Сідоров.

Зі слів Михайла сезон у його організації триває 365/24/7. Маршрути чудові усі. Вартість каже, що середньоконкурентна, змінюється в залежності від загального макроекономічного  клімату.

«Хочу запросити на безкоштовні сплави наших воїнів, що передбачає обласна програма розвитку туризму та курортів у 2024 році в межах концепції підтримки захисників та захисниць України на території Львівщини. Зголошуватись можна вже за посиланням https://cutt.ly/uwlKrT9W» Про точні дати повідомимо згодом», – зазначив керівник управління туризму та курортів ЛОВА Тарас Лозинський.

Перелік локацій, які допоможуть організувати для усіх охочих незабутній відпочинок на воді:

 «KAVA»

Довідкова інформація за посиланням https://kava.ua/uk та номером: 093 6339662

«Sirka SPORT»

Довідкова інформація через сайт https://www.sirka.lviv.ua/ та номером: 0738761234.

«Львів SUP»

Довідкова інформація за посиланням https://www.facebook.com/lvivsupclub та номером: 0999209075.

Асоціація гірських провідників «Ровінь»

Довідкова інформація за посиланням  https://rovin.com.ua та номером: 0677376163.

Центр байдаркового туризму у Сокалі

Довідкова інформація за номером: 0676734166.

«Водні походи UA»

Довідкова інформація за посиланням https://www.facebook.com/VodniPohody

та номером: 0676597747.

Спортивно-туристичний комплекс «Під дубом»

Довідкова інформація за посиланням https://www.facebook.com/pid.dybom або номером: 0974530634.

«Турсплав»

Довідкова інформація за посиланням https://www.toursplav.info бронювання та номером: 0934208900.

Турклуб «Манівці»

Реєстрація: https://manivci.org/tours/vikend-na-dnistri/ Довідкова інформація за номером: 0960064948.

«Диво Каяк»

Довідкова інформація за посиланням https://www.facebook.com/dyvokayak та номером: 0983658823.