Вівторок, 27 Лютого

Активіста з Винників оштрафували за заклик у Фейсбуці закрити «Епіцентри» на карантин

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Личаківський райсуд Львова оштрафував на 170 грн відомого у Винниках активіста Володимира Гаврилюка, який у Фейсбуці висловився за пом’якшення карантину і закриття «Епіцентру».

Про це повідомляє ZAXID.NET.

Чоловік на початку травня опублікував пост на підтримку мера Черкас Анатолія Бондаренка, який тоді мав публічну перепалку із президентом через умови карантину. Суд вирішив, що пост Гаврилюка з підтримкою мера Черкас і вимогою закрити «Епіцентри» може викликати паніку серед людей.

Володимир Гаврилюк є засновником відомої громадської організації «Сила Винник». Він виступав на скандальній сесії міськради Винників, вимагаючи не роздавати землю незнайомим у місті людям, та був одним з організаторів протестів проти будівництва цинкового заводу неподалік Винник.

Після публічної перепалки між мером Черкас та президентом через умови карантину Володимир Гаврилюк написав на Facebook пост із вимогою дозволити працювати малим підприємцям, а натомість закрити «Епіцентри».

«Хочу від себе подякувати меру Черкас. Так має зробити кожен мер. Карантин пора припиняти і починати відновлювати економіку. Таким чином є дуже гарна пропозиція – відкрити малий і середній бізнес, а натомість на деякий час закрити «Епіцентри» на карантин!» – йдеться у повідомленні.

За цей пост поліція склала на Гаврилюка адмінпротокол за поширення неправдивих чуток і суддя Личаківського райсуду Львова Володимир Мармаш погодився із правоохоронцями, що цей пост міг викликати паніку серед населення.

«Володимир Гаврилюк 01.05.2020 виклав в соціальній мережі Facebook пост про підтримку мера Черкас щодо скасування карантину та запропонував відкрити малий і середній бізнес, а «Епіцентр» закрити на карантин, чим поширив неправдиві чутки, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку», – йдеться у постанові суду.

Винниківського активіста оштрафували на 170 гривень (це мінімальний штраф за статтею про поширення чуток) і зобов’язали сплатити е 420 гривень судового збору. Втім, Володимир Гаврилюк ще може подати апеляцію на постанову суду.