Субота, 15 Червня

Агентом ФСБ виявився ще один український експосадовець

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Києві затримали ексчиновника, який був агентом ФСБ і пропонував приєднати східні регіони України до Ростовської області Росії. Про це Львівському порталу повідомили в Службі безпеки України.

За даними слідства, російським агентом виявився колишній український чиновник, який у раніше працював у Міністерстві палива та енергетики, Держкомрезерві та в Міністерстві вугільної промисловості.

Після звільнення з державної служби у 2014 році він почав позиціонувати себе як «політексперт» та автор видань, в яких вихваляв агресивну політику Кремля щодо України. Встановлено, що з того часу він перебував на прямому зв’язку з одним із керівників 5 служби ФСБ, який координував його інформаційно-підривну діяльність проти України.

Також російський агент співпрацював з терористом Пасічником, якому надавав «експертні» рекомендації щодо посилення репресій проти українських патріотів у тимчасово окупованому Луганську.

«Крім того, фігурант публікував у соцмережах дописи, в яких пропонував «приєднати» східні регіони України до складу Ростовської області», – йдеться у повідомленні.

Контррозвідка СБУ задокументувала факти злочинної діяльності російського агента і затримали його у власному помешканні. Комплексна судова психолого-лінгвістична експертиза підтвердила, що документальні матеріали, підготовлені фігурантом на замовлення ФСБ, спрямовані проти державної безпеки України.

Під час обшуків у помешканні та автомобілі зрадника вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони і документи, які підтверджують його підривну діяльність на користь Москви.

Крім того, у фігуранта знайшли «відзнаку за взаємодію» від представників держави-агресора, а також заборонену комуністичну та прокремлівську символіку.

Йому оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ⁠ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Експосадовцю обрали запобіжний захід у виді тримання під вартою. Йому загрожує до 15 років тюрми.

Слідство триває.