Вівторок, 27 Лютого

Адвокат з Верони переїхав до села на Львівщині, щоб викладати у школі італійську

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Роберто Трані каже, що переїхав у гірське село, щоб переосмислити життя.

Адвокат із Верони в школі невеличкого селища Довге-Гірське на Львівщині вчить дітей італійської мови. 60-річний італієць приїхав в Україну, щоб відволіктись від насичених буднів. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Італієць Роберто Трані та його пес Йоска засніженим гірським селом поспішають до школи. Тут Роберто навчає дітей італійської. Учні вже вільно спілкуються з приїжджими італійцями – принаймні з Йоскою.

Школяр Валентин Яворський хизується словами, які вже вивчив. Каже, дуже старається, бо влітку їде до бабусі – вона на заробІтках в Італії. У більшості учнів там працюють рідні, каже директор школи.

«Діти навіть не хочуть йти додому їсти, беруть з собою канапки, перекусять і йдуть із задоволенням на італійську. Багато наших людей поїхали в Італію і вони, можливо, і бачать для себе перспективу, щоб вивчити цю мову», – каже директор школи Дарія Барщик.

Роберто каже, що вдома – у Вероні – працює адвокатом. Має багато клієнтів і непоганий заробІток. У гірське село приїхав зі своїм собакою Йоскі переосмислити життя. Обрав Україну не випадково. Тут шість років тому лікувався, та вдаватися в подробиці не хоче. Лише каже, саме тоді познайомився з місцевим – Хосе Турчиком, у будинку якого зараз живе.

«Тут у мене невеликий будинок, який я йому предоставив, познайомив з селянами, він інтегрувався, став улюбленцем», – каже Хосе.

Роберто зізнається, що до таких умов не звик. В Італії всю хатню роботу виконувала покоївка.

«Я тут зустрівся з геть інакшим способом праці, ніж в Італії. І мені це страшенно подобається, я відчуваю потребу допомагати іншим», – каже Роберто Трані.

А от місцеві філософію Роберто збагнути не можуть. Мовляв, навіщо з самої Верони їхати в їхнє Довге-Гірське, де лиш школа та церква, і жодного супермаркету чи ресторану. Та щоб Роберто додому не поспішав, усіляко йому допомагають. Сусідка Ірина Карпа щодня безкоштовно носить йому сніданок, обід і вечерю.

Утім, Роберто зізнається – за два місяці має повертатись у Верону. Там на нього чекають клієнти.