Абрамович віддасть Україні 2,3 млрд фунтів від продажу Челсі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Колишній власник лондонського клубу «Челсі» Роман Абрамович передасть 2,3 млрд фунтів до спеціального фонду фінансової допомоги Україні. Ця сума є чистою виручкою від продажу клубу, яка відбулась минулого року. Про це повідомляє Sport.ua.

Найближчим часом Європейський Союз має схвалити проведення грошей. Сума надійде на рахунок фонду, який очолює колишній виконавчий директор UNICEF у Великій Британії Майк Пенроуз. Із фонду кошти підуть на відновлення освітніх закладів, допомогу медичного характеру та інші сфери. Все розподілятиметься під контролем ЄС.

“Ця величезна сума, яка стане однією з найбільших благодійних пожертв жертвам війни в історії, може бути перерахована до поки що неназваного фонду протягом декількох тижнів.

Гроші вже вісім місяців зберігаються на рахунку, на який накладено санкції, але в уряді, наскільки відомо, завершують остаточне оформлення документів”, – пише газета.

За словами джерел The Telegraph, новий фонд ось-ось отримає схвалення Комісії з питань благодійності.

“Однак, як відомо, вони також повинні отримати остаточне зелене світло від Європи, оскільки Абрамович також перебуває під санкціями там”, – нагадує The Telegraph.

Роман Абрамович, нагадаємо, будучи провладним олігархом у рф, потрапив у Великій Британії під санкції на тлі російсько-української війни і був змушений виставити «Челсі» на продаж. Американський бізнесмен Тодд Боелі купив клуб за 4,25 млрд. фунтів.