Понеділок, 2 Жовтня

8-річний хлопчик з Львівщини за півроку двічі переніс трансплантацію нирки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

8-річному Миколці з Львівщини довелося подолати багато перешкод на шляху до одужання. За півроку він переніс кому і дві трансплантації нирки. Перша нирка не прижилася, другу також організм прийняв не відразу. Але команда спеціалістів Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру допомогла дитині повернутися до нормального життя, zaxid.net.

Три роки тому у хлопчика з Радехівщини діагностували ниркову недостатність. До Центру, повідомили в лікарні, він потрапив у вкрай важкому стані.

«Стан хлопчика був дуже важкий. Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Центру Роман Собко понад тиждень цілодобово чергував біля малого пацієнта, тож його стараннями і спільними зусиллями фахівців-реаніматологів вдалось врятувати Миколку», – повідомив дитячий нефролог Центру Роман Андруневич.

Миколка постійно потребував гемодіалізу. Врятувати його могла лише трансплантація нирки, до якої його і почали готувати. Донором органа мала бути мама і пересадку планували провести на початку березня, але війна зруйнувала плани. Миколку у важкому стані евакуювали до Польщі.

Улітку хлопчик повернувся до Львова і йому провели пересадку нирки від родинного донора. Але мамина нирка, на жаль, не прижилася. Затромбований орган лікарі видалили і знову розпочали гемодіаліз. Почалися місяці очікування органа від посмертного донора.

На початку листопада Миколці провели другу трансплантацію нирки – від посмертного донора, 17-річного хлопця з Одещини, який трагічно загинув і батьки дали згоду на донорство. За органом для Миколки трансплантологи Першого медичного об’єднання Львова, які проводили пересадку спільно з лікарями Центру, їздили на Одещину.

Але і після другої пересадки Миколці довелося боротися, організм не відразу прийняв новий орган.

«Перший місяць після пересадки був дуже складний, бо у Миколки було комбіноване відторгнення нирки, але нам вдалося його побороти. Дитина потребувала дороговартісних медикаментів у великій кількості. БФ «Крила надії» взяв на себе логістику ліків та усі витрати. Зараз стан хлопчика нормалізувався, він живе вдома і більше не прив’язаний до гемодіалізу», – каже Роман Андруневич.

Подарунки від святого Миколая хлопчик отримав вже удома. Він активний, непосидючий, до всього цікавий. Хлопчик поступово одужує, набирається сил і повертається до нормального життя. До Центру він приїжджає лише на контрольні огляди.