Понеділок, 24 Червня

79% українців вважають, що українську мову повинні знати всі громадяни – опитування

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

79% українців переконані, що всі громадяни нашої країни повинні знати українську мову.

Про це свідчать результати дослідження фонду «Демократичні ініціативи» та «Центру Разумкова», передає Громадське.

Крім того, 66% заявили, що українська має бути єдиною державною мовою, а російську можна використовувати в приватному житті.

Найбільше не згодних з тим, що українську мають знати всі на сході (28%), але все одно більшість громадян (65%) підтримують обов’язкове знання державної.

Більшість українців (66%) погоджуються, що російська мова може вільно використовуватися у приватному житті, але єдиною державною має бути українська. Ще 18% вважають доречним надати російській офіційного статусу в окремих регіонах, а 13% впевнені, що російська має стати державною на всій території України.

Крім того, 82% респондентів заявили, що керівники держави та різні чиновники повинні спілкуватися українською під час роботи. В Україні також прихильно ставляться до викладання більшості предметів української (77%), проти цього — 17%.

Опитування проводили з 14 до 19 серпня в усіх регіонах України, крім тимчасово окупованого Криму та територій Донецької та Луганської областей. Опитали 2018 респондентів від 18 років і старше методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.