Середа, 19 Червня

73 прикордонники отримали квартири у Львові та передмісті

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині військовослужбовцям вручили нагороди та ключі від житла

Про це йдеться на сторінці МВС, пише Еспресо.Захід.

Під час робочої поїздки до Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України військовослужбовцям вручили нагороди та ключі від житла. Прикордонники цього управління цілодобово несуть службу на пунктах пропуску, запобігають вчиненню злочинів, контролюють майже 2 тисячі кілометрів кордону.

Державні нагороди, зокрема ордени Богдана Хмельницького та “За мужність”, отримали 24 прикордонники, які не лише несуть службу у прикордонних загонах, а й бʼють окупантів на лінії фронту. Серед 73 прикордонників, які отримали власне житло, 48 учасників бойових дій. Також квартири отримали 5 родин військовослужбовців, які загинули на передовій. Серед них – сімʼї Героїв України Романа Гаха та Ігоря Дашка.

Довідково

Роман Гах з 2014 року захищав українські кордони на Луганщині. 6 березня цього року він загинув. Ворожа кулеметна черга у селищі Житлівка обірвала життя прикордонника. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України президент України нагородив Романа Гаха орденом Богдана Хмельницького третього ступеня. Посмертно військовий також отримав звання Героя України.

“Пан Роман цілеспрямовано очолив зведений підрозділ з метою підняття бойового духу, – розповідає побратим Романа Гаха, підполковник Олександр Чорненко. – Він довів, що офіцер це не просто чин, а самовідданість Батьківщині. Своїми вчинками він підсилив довіру до керівництва загону. Усі військові – герої, але є ті, котрі роблять героїчні вчинки – і це Роман”.

Ігор Дашко героїчно загинув 9 квітня, 2022 року під час боїв за Маріуполь.

Підрозділ, у складі якого був підполковник Ігор Дашко, спільно з побратимами з інших Сил оборони України стримували переважаючі сили ворога у визначеному секторі оборони міста-героя.

Під час спроби прориву противником позиції він прикривав відхід побратимів на запасні позиції. Прикордонник був важко поранений і щоб не потрапити в полон самому та не дати ворогу захопити радіостанцію він прийняв важке рішення – підірвати себе гранатою. У радіоефірі пролунали останні слова мужнього прикордонника: “Слава Україні!”.

Ігор Дашко народився у місті Самбір, що на Львівщині. Він закінчив місцеву школу №1 імені Тараса Шевченка та все своє життя присвятив військовій службі Державній прикордонній службі України. За кілька місяців до завершення контракту та звільнення з військової служби у запас Ігор Дашко будував плани про цивільне життя.