Середа, 28 Лютого

6 місяців після уколу від СМА. Як почувається львів’янка Вікторія Полюга

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Півроку минуло відколи львів’янка Вікторія Полюга, яка має спінальну м’язову атрофію, отримала найдорожчий укол у світі. Дівчинці ввели препарат “Zolgensma”. Його вартість понад 2 мільйони доларів, повідомляє Суспільне.

Мама Вікторії Мар’яна Коцовська розповіла, що вже є позитивний ефект від введеного препарату.

“Наша Вікуся вже стала міцнішою, це зауважуємо не тільки ми, а і спеціалісти, які з нею працюють. Це не може не тішити, бо вона кожного разу показує якийсь новий рух, вона може і довше голівку тримати, вона може підняти вже дві ручки, вона рухає ніжками, це нас батьків – дуже тішить”, – каже Мар’яна Коцовська.

Вікторія уже сидить впевненіше і її пластмасовий корсет замінили на тканинний. Зараз дівчинці 2 роки і три місяці і вона проходить реабілітацію.

“Спорт – це має бути життям для Вікусі, вона постійно має займатися, щоб м’язи були постійно в тонусі. Зараз ми займаємось плаванням, ми плаваємо 2 рази в тиждень, три рази в тиждень в нас реабілітація і кожних два тижні Вікуся проходить курс масажу”, – каже мама Вікторії Полюги.

Спінальну м’язову атрофію у Вікторії діагностували, коли їй було менше року. У 8 місяців мама дівчинки Мар’яна Коцовська помітила, що дитина перестала підіймати ніжки, а згодом і сидіти.

“Вікуся наша була настільки м’яка, таке відчуття що вона просто текла в руках як слайм, ми просто боялися її тримати, а зараз вона з кожним днем змінюється, міцнішає і сильнішає. Витриваліша стає. Тому ми можемо сказати з впевненістю, що укол діє”, – каже мама Вікторії.

Батьки Вікторії Полюги збирали гроші на найдорожчий укол у світі “Zolgensma” впродовж восьми місяців. Його потрібно було ввести дитині до 2-річного віку. Аби зібрати необхідну суму на рятівний укол, у Львові проводили аукціони, виставки, забіги та інші благодійні заходи. 4 листопада батьки Вікторії оголосили про завершення збору грошей. Їм вдалося зібрати необхідну суму – 50 мільйонів гривень. Рятівний препарат Вікторії Полюзі ввели 10 січня у США.