6,5 років в ув’язненні: на Львівщину з Росії повернувся колишній політв’язень Андрій Захтей

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На батьківщину повернувся колишній український політв’язень Андрій Захтей. Чоловік розповів, що зміг виїхати з Росії через Латвію. Андрій Захтей відбув 6,5 років за ґратами. У лютому 2023 року він вийшов на свободу після закінчення відбування незаконного покарання, пише Суспільне.

Зустрічали Андрія Захтея дружина Оксана та донька Олександра. Із собою взяли український прапор.

“Я знаю, що тато мене дуже любить. Я за ним дуже скучаю. І вчора я почула, що тато сьогодні приїде, то я гарно раділа, аж розплакалася, так тата чекала”, — каже донька політв’язня Олександра Захтей.

Після зустрічі з донькою Андрій Захтей каже:

“Пройшло 7 років. От, подивіться, їй було пів року. Я ледве стримую сльози”, — каже Андрій Захтей.

Андрія Захтея затримали в Криму у серпні 2016 року. Співробітники окупаційного ФСБ тоді звинуватили його в диверсійній діяльності. За версією звинувачення, Захтей, який займався у Криму приватними перевезеннями, мав зустріти начебто диверсійну групу та перевозити по півострову. Андрій Захтей має статус політв’язня за рішенням міжвідомчої комісії, після повторного звернення його дружини.

“Емоції переповнюють, дочка тому доказ. Я не бачила його десь 3 роки. Так минуло з того часу, як я їздила останній раз на побачення, а потім карантин, потім війна”, — каже дружина Оксана Захтей.

Колишній в’язень після закінчення терміну за “диверсійну діяльність”, у лютому цього року не міг одразу потрапити додому через бюрократію. Після звільнення в лютому його мали відправити до України, однак через війну цього не зробили та тримали в Центрі для іноземців у Ростовській області.

“В них є буква закону і все. Тебе привезли і є проблема. Це — дипломатичні відносини. А їх немає. Куди тебе везти? Треба думати — у них є 90 днів думати. І вони 90 днів думали про те чи я громадянин України, чи ні, бо в мене паспорт прострочений”, — каже колишній в’язень Андрій Захтей.

Зараз Андрій планує присвятити час своїй сім’ї та проходити лікування і реабілітацію.