Четвер, 29 Лютого

40 українських хіп-хоп-виконавців об’єдналися, щоб довести, що вітчизняний реп існує

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

3 серпня понад 40 українських реп-виконавців опублікували свої нові пісні, об’єднані хештегом #RapinPeaceUA. Так вони показали, що реп в Україні живий.

Раніше, 23 червня, у виданні Bird In Fligh з’явився матеріал «Чому український реп потребує перезавантаження» директора PR агентства «Много Воды» Саші Варениці, де він назвав український реп безперспективним. Наступного дня редактор Rap.ua Михайло Правильний опублікував колонку-відповідь, де не погодився з думкою Варениці.

Ці тексти викликали дискусію у соцмережах між реперами, слухачами й журналістами. Рівно через 40 днів після заяви Варениці репери вирішили влаштувати «поминки» українського репу.

Так, хіп-хоп-виконавиця сучасної української сцени alyona alyona випустила 6-хвилинний трек «Стержень» разом із виконавцями KALUSH, OTOY, Білий Бо, Шершень, DYKTOR та Дядя Вова.

«40 днів тому вийшла чергова колонка про смерть української реп-музики. Ми всі те прочитали і вирішили вже нарешті поховати той реп та справити по ньому поминки саме сьогодні! Цього «поминального» понеділка багато українських реп-виконавців перехрестять свої творіння та випустять їх у світ», — каже виконавиця.

До акції також долучився Вова зі Львова, який виступав в Україні на початку 2000-х, а потім переїхав жити до Лос-Анджелеса. Про нього Варениця згадує у своїй статті поряд із Павлом Зибровим та виконавицею Чумная Вафелька.

«Каже, в Україні немає репу, якийсь вареник з гівном», – такий панч у відповідь на критику робить Вова зі Львова у своєму кліпі.

 

До акції долучилися також DYKTOR, XXV кадр, CRESCO, Денні Дельта, Білий Бо, ЧАКІР, П’яний Фрешман, ДайТону, Freel та багато інших. Нові треки та кліпи вони публікують на своїх каналах у ютубі, у соцмережах та стрімінгових сервісах.

Під усіма новими треками та кліпами репери залишатимуть хештег #RapinPeaceUA.

Окремо кліп на нову пісню «Вайб» у межах акції також випустив гурт KALUSH.

У своєму Інстаграмі гурт написав: «Сьогодні день коли багато реперів об‘єднались і випускають реліз в один день, сьогодні укр хіп-хап буде гриміти на всю країну! Реп – живе!».