Вівторок, 16 Квітня

24 із 25 громадян України вирішили залишитися на борту лайнера Diamond Princess

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Майже усі громадяни України, які працюють на круїзному лайнері Diamond Princess, не хочуть, щоб їх евакуювали в Україну.

Про це Громадському радіо розповів начальник відділу менеджменту кризових ситуацій Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ Максим Коваленко.

«Їхні зобов’язання визначаються контрактом, також враховуються їхні бажання. Наразі 24 з них повідомили, що не мають наміру поки повертатися в Україну. Ще з одним українцем ще встановлюється контакт», — заявив він.

Ще з одним українцем поки не вдалося сконтактуватися.

Водночас Коваленко додав, що якщо українці передумають, то у такому випадку українські відомства «планують вживати відповідних заходів».

19 лютого на судні завершився 14-денний карантин. Тоді ж на берег зійшли близько 500 людей. Більшість із них літні люди.

Тих, у кого не виявили вірус, але які перебували в кабінах з інфікованими людьми, залишили на додатковий карантин. Оператор судна вирішить, коли екіпаж, який не був інфікований, зможе покинути судно.

Перші випадки зараження небезпечним коронавірусом на лайнері Diamond Princess зафіксували 4 лютого. Підозрюють, що хвороба поширилася від 80-річного чоловіка, який був на лайнері з 20 по 25 січня, а потім зійшов на берег у Гонконзі.

На борту лайнера було 3700 людей з 56 країн. Серед них і 25 українців, усі – члени екіпажу. У двох українців підтвердили коронавірус, їх госпіталізували у лікарню в Японії.

14 лютого першим пасажирам круїзного лайнера з коронавірусом дозволили покинути судно. Це літні люди, пасажири зі слабким здоров’ям і ті, хто перебував в каютах без вікон.

 

Зараження коронавірусом Covid-19 підтвердили у трьох пасажирів круїзного лайнера Diamond Princess, які повернулися додому в Ізраїль і Японію після карантину.