Вівторок, 28 Травня

12-річна українка Яна Степаненко пробігла дистанцію на найпрестижнішому світовому марафоні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Цими вихідними один із найпрестижніших у світі марафонів у Бостоні зустрічав амбасадорку львівського центру реабілітації НЕЗЛАМНІ/UNBROKEN Яну Степаненко. Вона пробігла на протезах 5-кілометрову дистанцію, аби здійснити мрію захисника та продемонструвати усьому світу незламність українського народу.

Зокрема, метою Яни було зібрати кошти на спортивний протез для важкопораненого захисника, пацієнта центру НЕЗЛАМНІ/ UNBROKEN Олександра Рясного, який втратив ногу на війні. Дівчинка воліє, аби він, як і вона, теж мав можливість бігати.

Олександру – 30 років, він із Запорізької області. Ще у 18 років пішов на військову службу за контрактом, а згодом поповнив лави Національної гвардії. Пройшов всі етапи цієї війни: АТО, ООС і, зрештою, повномасштабне вторгнення. Важкого поранення зазнав торік у вересні: уламок снаряду пошматував йому стегно. Наразі він уже на етапі активної реабілітації та протезування.

Впродовж двох місяців Яна посилено готувалася до участі у марафоні. Тренувалась чотири рази на тиждень з фізичним терапевтом центру UNBROKEN та професійними тренерами. Вперше в житті дівчинка долала таку дистанцію. До США вона поїхала на запрошення фундації One World Strong.

«Яна використовує рух для зцілення. І наша фундація так само допомагає робити подібні речі тим, хто пережив важкі поранення та психологічні травми. Ви можете прийти на марафон, зосередитися і рухатися вперед. Ми раді зробити цей крок вперед з UNBROKEN і, сподіваюся, зробимо ще більше наступного року. Щоб майбутні 5 кілометрів на Бостонському марафоні могли пробігти й ваші захисники», – розповідає Дейв Фортьєр, голова фонду One World Strong.

На фініші дівчинку чекала мама з братом, а на відеозв’язку – боєць Олександр Рясний, який привітав Яну з першим марафоном.

«Дуже круто! Яно, ти неймовірна дівчинка! Молодчинка! Вітаю», – сказав Олександр. А Яна відповіла: «Це все було заради вас. Сподіваюся, наступну мою дистанцію ми пробіжимо разом».

Підтримати Яну та її благодійну мету можна на платформі dobro.ua: https://dobro.ua/project/nezlamni_boston/