Субота, 23 Листопада

10 порад як вберегтися від удару блискавки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Першочергово потрібно уникати електроприладів, металевих предметів, високих поодиноких дерев та водойм.

Вчора, 29 червня, через удар блискавки в місті постраждало четверо осіб, двоє з яких загинули. Що потрібно знати, щоб не стати жертвою стихії, – у порадах МНС.

1)      Під час перебування вдома варто зачинити усі двері та вікна. Протяги у приміщенні притягують кульові блискавки.

2)      Також необхідно триматися подалі від електроприладів, вимкнути мобільний телефон, телевізор тощо – усі вони притягують розряд.

3)      Під час перебування на вулиці потрібно уникати високих дерев (особливо – поодиноких), металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева. У лісі не варто ховатися від негоди на узвишші – ліпше знайти низькі дерева, що ростуть поруч.

4)      МНС радить звертати увагу на місцевість. Якщо на дереві помітні сліди від потрапляння блискавки – земля довкола має високий рівень провідності електрики і блискавка туди б’є постійно. Найбільш уразливими до електророзрядів є дуб, тополя, сосна та ялина, найменш – верба, клен та кущі.

5)      Не варто ховатися в невеликих будівлях, спорудах, наметах, особливо серед острівців дерев. У полі ліпше знайти канаву чи інше заглиблення в землі – бажано сухе. У мокрій землі не варто лягати в повний зріст – ліпше сісти, нагнувши голову так, щоб вона була не вище, аніж предмети довкола. Ховатися рекомендують поодинці, а не групами, адже розряд перебігає через контакт людських тіл.

6)      Якщо у сховищі з’являєтьcя відчуття, ніби предмети довкола чи частини споруди відлунюють або дзижчать, – потрібно негайно поміняти сховок. Так само слід вчинити, якщо здається, ніби волосся ворушиться чи здиблюється, – це сигнал, що в цьому місці накопичується електрична енергія.

7)      Перебігати зі сховища слід нешвидко та злегка пригнувшись. Розряди контактують із вищими точками, якою може бути людська голова.

8)      Варто уникати контакту з будь-якими металевими предметами – у тому числі тими, які є при собі. Годинники, браслети, вудочки, ножі тощо радять покласти в захищеному місці подалі від себе. Парасольку теж рекомендують скласти.

9)      Під час грози не варто їздити на велосипеді, мотоциклі чи верхи на коні. У машині їхати безпечно, якщо зняти з авто металеві антени, які можуть притягувати заряди.

10)  Перебувати у човні на водоймі, плавати під час грози вкрай небезпечно. Варто негайно вибратися на берег, якщо це можливо. В іншому разі сидіти в човні потрібно нерухомо, витягнувши весла, а добиратися до берега вплав повільно, не розмахуючи руками.

Джерело