Понеділок, 6 Травня

10% європейців вірять, що Україна переможе у війні. Схиляються до «компромісного врегулювання»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Підтримка України серед європейців майже через два роки після повномасштабного вторгнення росії залишається високою, але лише 10% вірять, що країна може перемогти москву. Про це свідчать результати опитування YouGov and Datapraxis, проведеного у Євросоюзі, повідомляє The Guardian у середу, 21 лютого, передає NV.UA.

Його замовила Європейська рада з міжнародних відносин (ECFR), фахівці якої підбили підсумки у доповіді.

Загалом в січневому опитуванні взяли участь жителі 12 країн ЄС, зокрема Франції, Німеччині, Угорщини, Італії, Нідерландів, Польщі, Іспанії та Швеції.

У звіті сказано, що лише один з 10 європейців вірить у перемогу України на полі бою, тоді як удвічі більше — 20% — прогнозують перемогу Росії.

Навіть у найбільш оптимістично налаштованих країнах-членах ЄС — Польщі, Швеції та Португалії — менше ніж кожен п’ятий (17%) вірить у перемогу Києва, пише газета.

У всіх країнах, згідно з опитуванням, найпоширенішою думкою, яку поділяли в середньому 37% респондентів, було те, що війна закінчиться «компромісним врегулюванням», хоча деякі країни більше схилялися до такого результату, ніж інші.

Жителі Швеції (50%), Португалії (48%) та Польщі (47%) більш схильні вважати, що Європа повинна допомогти Україні дати відсіч, тоді як в Угорщині (64%), Греції (59%), Італії (52%) та Австрії (49%) переважає думка про тиск на Київ, «щоб була згода для врегулювання». У Франції, Німеччині, Нідерландах та Іспанії думки розділилися більш рівномірно.

Підживлюють песимістичні очікування від подальшого перебігу війни останній контрнаступ України, який не виправдав очікувань, зростаючі побоювання щодо зміни політики США і перспектива другого президентського терміну Дональда Трампа, ідеться в доповіді.

За словами авторів, зміна настроїв європейців вимагатиме від політиків «більш реалістичного підходу», який зосередиться на визначенні того, що насправді має означати «прийнятний мир».

Співавтор дослідження Марк Леонард каже, що більшість європейців «відчайдушно намагаються запобігти перемозі Росії», але не вірять, що Київ може перемогти у військовому плані.

На його думку, це означає, що найбільш переконливим аргументом для все більш скептично налаштованої громадськості є те, що продовження допомоги «може призвести до стійкого миру, досягнутого шляхом переговорів, який буде вигідний Києву, а не до перемоги Путіна».