Неділя, 19 Вересня

Їдемо на полонину Перці, де найбільший в Україні дерев’яний тризуб

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В 30 кілометрах від Яремче розташувався справжній музей карпатського фольклору під відкритим небом – полонина Перці. Знаходиться в селі Яблуниця, яке теж заслуговує на увагу як потенційне місце для затишного відпочинку.

Полонина Перці – це надзвичайні краєвиди, адже з неї видно цілу череду гірських вершин, включаючи найвищу гору України – Говерлу. Також звідси у гарну погоду можна побачити гірські вершини Хом’як та Петрос, Горгани та Драгобрат. Відкривається й панорама на Свидовецький масив.

Фешн-хата на полонині Перці / Фото Марина Григоренко

Тут пізнавально та колоритно. Ви зможете більше дізнатися про те, як живуть автентичні гуцули, про їхній побут та святкові традиції, житло та одяг, загалом спосіб життя. Також за бажанням зможете зробити колоритну фотосесію у гуцульському стилі.

Вас запросять взяти участь у справжньому народному дійстві, пізнати традиції та обряди гуцулів, побувати на гуцульському весіллі, поспівати пісень та потанцювати. Дізнаєтеся як народжується справжній сир у Хаті-Стаї (бриндза, вурда, будз). З радістю навчать доїти вівці.

Зможете долучитися до цікавих майстер-класів з різьбярства, гончарства, писанкарства, ліжникарства, ковальства, плетіння з бісеру, кулінарії, а також пройти унікальний майстер-клас з лежання на сіні. Зможете створити власну ляльку-мотанку або сирного коника, відвідати уроки малювання або гри на музичних інструментах, а також гуцульської мови. Зайти на чаювання у Хату Мольфара та історичний екскурс стежиною здоров’я до справжньої криївки.

Ну а головний делікатес на полонині Перці – перець в чорному шоколаді, присипаний горішками. Попри те, що звучить доволі дивно – насправді дуже смачно та оригінально.

Біля входу на полонину Перці можна побачити величезний дерев’яний герб України, який вставили тут у 2019 році. Його висота – 15 метрів і він потрапив у Книгу рекордів України.

І корисна порада: зазвичай тут помітно холодніше, ніж у навколишніх селищах, та багато опадів, тож треба добре утеплитися перед походом на полонину. Адже часом буває так, що в тій же Яблуниці тепло та сонячно, а на полонині ще сніг лежить.

Share.