Вівторок, 27 Лютого

Які є розміри тротуарної плитки? Як вибрати? Поради експерта

Які є розміри тротуарної плитки

Тротуарна плитка впевнено набирає популярність як в приватному будівництві, так і на великих об’єктах громадського призначення. Її використовують для облаштування дачних ділянок, паркувального простору, організації зон відпочинку.

На ринку представлена ​​велика різноманітність форм, колірних рішень і розмірів тротуарної плитки. Можна вибрати бруківку, яка імітує натуральний камінь – граніт, мармур або клінкер. Вона прекрасно впишеться в будь-який ландшафт, створивши унікальний і неповторний дизайн. Колір рекомендується підбирати під колір будинку та інших будівель.

Які розміри бувають

За розмірами бруківка ділиться на три види: дрібна, середня і велика. Дрібна плитка підійде для організації вузьких доріжок, в той час як для широкої дороги краще використовувати велику тротуарну плитку. Вважається, що завдяки цьому вдається створити більш міцне покриття, яке перенесе фізичні навантаження і збереже первозданний вигляд протягом тривалого часу.

Всі розміри бруківки можна розділити на мультиформат і простий формат.

Мультиформатна плитка складається з набору каменів різної форми, які комбінуються між собою. Як правило, це нові серії, які відрізняються від звичної бруківки у вигляді прямокутника, котушки або квадрата. Найпопулярніші розміри – «Романо» і «Симфонія». Якщо хочеться привнести в ландшафтний дизайн оригінальність, можна вибрати серії «Новатор Міні» і «Модерн» з великою кількістю схем укладання.

Простий формат – це бруківка класичної форми – прямокутник, квадрат. Всі плиточки однакової форми і розміру. Найпопулярніша – бруківка 200х100 мм, квадрат 300х300 мм. в сірому виконанні.

Більш наочно можна побачити в таблиці:

Мультиформатная Простой формат
Мала Львівська Бруківка
Прямокутник 200х100
Средня Симфонія
Старе місто
Романо
Модерн
Новатор Міні
Ренесанс
Квадрат 300х300

 

Велика Гантель
Фалка
Решітка Еко
Цегла

 

Висота бруківки – важливий показник

При підборі вібропресованої бруківки слід враховувати її висоту – вона розраховується, виходячи з умов експлуатації. Якщо неправильно підібрати висоту тротуарної плитки це призведе до швидкого псування покриття і подальшого демонтажу, а це коштує чималих грошей. Ремонт доріжок не буде ефективним.

По висоті бруківка ділиться на три основних види:

  • 45 мм – підходить для монтажу тротуару з низькою прохідністю. Заїзд легкового транспорту виключається, оскільки призведе до появи тріщин.
  • 60 мм – використовується в місцях, де можливий заїзд легкових транспортних засобів, наприклад, для зони паркінгу. Плитка характеризується підвищеною міцністю.
  • 80-100 мм – ідеальний варіант для територій з високою прохідністю і регулярним рухом вантажних транспортних засобів і спеціальної будівельної техніки.

Більш детальна класифікація з рекомендаціями, щодо підготовки підстави для укладання бруківки представлена ​​в таблицях.

Для тротуару з низкою прохідністю:

Товщина шару Черговість Вид шару
1 Плитка висотою 45 мм.
15-20 мм. 2 Крупний митий пісок і гранітний відсів фракції 0-5 мм.
150-200 мм. 3 Не вапняний щебінь фракції 5-20 мм.
4 Геотекстиль для запобігання проростання бур’янів і захисту від вимивання верхнього шару

Для руху легкових автомобілей:

Товщина шару Черговість Вид шару
1 Плитка висотою 60 мм.
30-50 мм. 2 Крупний митий пісок і гранітний відсів фракції 0-5 мм.
100 мм. 3 Щебінь фракціїї 5-20 мм.
150-200 мм. 4 Щебінь фракції 20-40 мм.
5 Геотекстиль.

Для руху грузових ТЗ і спецтехніки:

Товщина шару Черговість Вид шару
1 Плитка висотою 80 мм.
30-50 мм. 2 Крупний митий пісок і гранітний відсів фракції 0-5 мм.
100 мм. 3 Щебінь фракції 5-20 мм.
100-200 мм. 4 Щебінь фракції 20-40 мм.
200-400 мм. 5 Щебінь фракції 40-70 мм.
6 Геотекстиль на грунті.

Як підібрати бруківку за іншими параметрами

Розміри, ширина, довжина і висота тротуарної плитки мають величезне значення, але також потрібно враховувати матеріал, з якого виготовлена ​​бруківка. Натуральний камінь або кераміка – занадто дорого. Якщо ви не хочете, щоб в бюджеті утворилася велика діра, вибирайте більш дешеві аналоги, виготовлені з бетону.

Вібропресована бруківка з бетонного розчину володіє відмінними експлуатаційними якостями, які лише трохи поступаються виробам з натуральних матеріалів. За зовнішнім виглядом їх практично не відрізнити один від одного. При цьому ціна плитки з бетону в 3-4 рази нижче, ніж вартість клінкерної або кам’яної бруківки.

Переваги

Використання тротуарної плитки в будівництві обумовлено численними перевагами:

  • Довговічність дорожнього покриття. При дотриманні простих інструкцій монтажу, плитка прослужить до 50 років, без серйозних деформацій.
  • Проста укладка. Виробники надають інструкцію і кілька варіантів схем укладання бруківки. Основна складність полягає в підготовці підстави.
  • Гарний зовнішній вигляд. На ринку представлено понад 20 різноманітних серій, що відрізняються по дизайну, розміру і товщині. Для приватного будівництва частіше вибирають бруківку серії «Римський камінь», «Романо», «Старе місто».
  • Колірна палітра, що складається з двох десятків варіантів. Завдяки технології забарвлення Color mix можна підібрати будь-який відтінок з палітри RAL, підходить навіть для складного дизайн проекту.
  • Ремонтопридатність. Якщо на доріжці утворилися відколи, тріщини та інші дефекти, не потрібно демонтувати всі покриття. Досить акуратно видалити одну плиточку і замінити її на нову. Зробити це можна самостійно, уникнувши додаткових витрат.
  • Універсальність. Вібропресована бруківка підходить для вирішення різних завдань. Її укладають на ділянках з невисокою прохідністю, парковках, територіях ТЦ і інших громадських і промислових об’єктах. Висота тротуарної плитки 80 мм дозволяє витримати велике навантаження, наприклад, рух вантажного автотранспорту або спеціальної техніки.
  • Підвищена морозостійкість. Клас морозостійкості F200 дозволяє використовувати бруківку в регіонах з промерзанням грунту до 5 метрів в глибину.

Висновок

Тротуарна бруківка – відмінний матеріал для монтажу пішохідних зон у містах і на приватних територіях. Вона довговічна, красива, недорога і ремонтопридатна. Різні розміри, форми і схеми укладання дозволяють створити неповторний дизайн на ділянці своїми силами.

Потрібно дізнатися розміри тротуарної бруківки? Перейдіть в каталог або задайте питання менеджеру компанії Магік. Він надасть детальну інформацію про кожну серію і допоможе зробити правильний вибір.