Понеділок, 24 Червня

Як живуть бурі ведмеді з національному парку “Синевир”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У соцмережі Фейсбук опублікували світлини з фотозйомки бурих ведмедів, які живуть в Реабілітаційному центрі бурих ведмедів на території національного природного парку “Синевир”.

“Скориставшись відсутністю туристів, влаштували з Лариса Угрин фотосесію ведмедям на Синевірі. Цього разу пощастило знайти у Центрі реабілітації бурих ведмедів нову точку для зйомки – мальовниче джерельце”, – написала Оксана Ващук.

Погляньте, які вони чарівні. І як їм комфортно серед дикої природи.

Думаєте, це туман нижче на фото? А ось і ні.

Як кажуть місцеві мешканці – це сосни квітнуть, і від кожного подиху вітру пилок утворює такі хмари в соснах.У квітня 2011 року на території НПП “Синевир” вперше запрацював Реабілітаційний центр для бурих ведмедів, що займає площу 12 га. Під захист сюди потрапляють тварини, які зазнали жорстокого поводження чи утримувалися у неволі без відповідних умов. Ведеться також робота по відтворенню природної популяції (в Україні нараховано близько 300 особин) та поглибленню досліджень найбільшого хижака України.

Національний природний парк “Синевир” не випадково став місцем для будівництва такого центру. Природа і кліматичні умови повністю відповідають тим умовам проживання, в яких мають потребу бурі ведмеді.

Тварини, які потрапляють до центру, проходять карантин, відповідні щеплення, а відтак здійснюється їх адаптація до напіввільних умов перебування. Отже, значні зусилля центру спрямовані на санітарне, ветеринарне, харчове забезпечення звірів.