Четвер, 25 Квітня

Як вивчити іноземну мову: 7 порад від перекладачів TED

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Слухати поради про вивчення мов від людей, які знають лише фрази «Hello» і «London is the…», безглуздо, а ось від професіоналів — ні. Перекладачі TED поділилися своїми хитрощами, які допомагають їм вивчати мову і мотивувати себе на подальше навчання.

Кажуть, що діти вчать мову швидше за інших. Проте це не означає, що дорослі повинні здаватися.

Ось кілька порад, які допоможуть вам справитися з новою мовою:

1. Ставте реальні цілі

Визначтеся з метою, щоб не перевантажуватись. Одна з перекладачів TED, Джудіт Мац, пропонує вибирати по 50 слів з нової мови і намагатися використовувати їх в реальному житті. А вже потім переходити до граматики.

2. Впустіть мову в свій побут

Чим більше ви використовуєте іноземну мову в повсякденному житті, тим більше ваш мозок звикає до неї. Ольга Дмітроченкова пропонує підписати кожну річ в будинку іноземною мовою. Також не варто нехтувати дитячими книгами, написаними іноземною.

3. Зробіть вивчення мови звичкою

Знайдіть у вивченні мови щось таке, що подобається вам найбільше, і дотримуйтеся цієї звички кожен день. Це можуть бути бесіди з людьми, читання зарубіжних статей і книг або фільми з субтитрами.

4. Дозвольте технологіям вам допомогти

Навіть така дрібниця, як установка іншої мови в телефоні, може допомогти. Також колеги з TED пропонують використовувати різні додатки. Наприклад, Anki або Duolingo.

5. Думайте про вивчення мови як про можливість отримати новий досвід

Для Себастьяна Бетті нова мова завжди була можливістю побачити світ по-новому. Відвідування парків, читання книг чужою мовою або прослуховування музики на фолк-фестивалях. Інші перекладачі TED згодні з цією порадою. Для Анни Мінолі англійська стала можливістю дивитися улюблені фільми без перекладу, а Іван Стаменкович, зрозумівши ще в п’ятому класі, що він може говорити англійською, зміг дивитися улюблені мультфільми без субтитрів.

6. Заводьте друзів

Взаємодія з іншими людьми, використовуючи нову мову — це ключ до того, щоб навчитися виражати свої думки, замість того, щоб вимовляти всі слова в голові перед тим, як їх висловити. Якщо ви захочете, то без проблем зможете знайти носія мови, який захоче з вами поговорити. Можливостей багато, починаючи від тематичних зустрічей і закінчуючи інтернетом.

7. Не переживайте через помилки

Один з основних бар’єрів у вивченні нової мови — це страх зробити помилку. Але для носіїв мови ваша спроба спілкуватися з ними на їх мові — це ознака мало не геніальності. Вони будуть цінувати ваші зусилля і намагатися допомогти вам. І будьте терплячі: чим більше ви говорите, тим ближче стаєте до уявного ідеалу самого себе.

Джерело:  Krystian Aparta, blog.ted.com

Дякуємо за переклад Мізки.com