П’ятниця, 27 Січня

Як та коли садити цибулини тюльпанів цієї осені

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Квітникарі та городники у будь-яку пору знайдуть для себе роботу. Осінь – період особливий. Час збору урожаю та активна підготовка до майбутнього сезону. Чимало посадкового матеріалу варто обирати саме восени. Це гарантія того, що рослини добре приживуться.

Квітникарі та городники у будь-яку пору знайдуть для себе роботу. Осінь – період особливий. Час збору урожаю та активна підготовка до майбутнього сезону. Чимало посадкового матеріалу варто обирати саме восени. Це гарантія того, що рослини добре приживуться. Зима їх загартує, а весна пробудить життєву снагу. Саме у цей час досвідчені квітникарі радять висаджувати у відкритий грунт цибулини тюльпанів. Осіння пора – найбільш сприятлива для того.

Окраса для клумби

За формою тюльпан нагадує головний убір тюрбан. Саме він і дав назву цій квітці, батьківщиною якої є Персія. Вважається, що тюльпан символізує кохання й благородство, а ще – весну. Адже тюльпан пробуджується з настанням перших весняних днів. Він тягнеться до сонця й тепла, вбираючи в себе усі п’янкі пахощі весни.Квіти мають гарне забарвлення та приємний аромат.

Тюльпани здатні стати справжньою окрасою клумби. Коли вони розцвітають, створюється справжня кольорова оаза. Яскраве різнобарв’я тішить око, налаштовує на позитив. Тюльпани чудово поєднуються з іншими квітами, як на клумбі, так і в букеті. Їх висаджують не лише вдома, але й у міських парках та зонах озеленення. Вирощують у контейнерах та здійснюють вигонку на початку березня.

Квітка не надто вибаглива, однак потребує уваги в період інтенсивного росту. Якщо весна посушлива, тюльпани варто поливати та підживлювати. А вони обов’язково віддячать вам за турботу буйним цвітінням.

Особливості осінньої посадки тюльпанів

Щоб тюльпани комфортно почувалися, подбайте передусім про якість грунту, у який будете їх висаджувати. Обирайте сонячні місця, де немає протягів та рівний рельєф. Тюльпани потребують багато світла, а якщо будуть рости у затінку, почнуть деформуватися та матимуть блідий колір. Земля не повинна бути кисла й в міру розрихлена. Доречно підживити грунт. Кількість добрив залежить від стану самої землі та кліматичних умов.

Найбільш підходяща пора для осінньої висадки тюльпанів – середина вересня і аж до початку листопада. Саме такий термін рядять представники українських магазинів, зауважуючи, що в останні роки осіння погода доволі посушлива та тепла тому посадку слід відтерміновувати на пізніший період Перед посадкою, варто ретельно оглянути кожну цибулину, простежити, щоб вона була здорова. На вкорінення потрібно приблизно 30 днів. Цибулини встигають прижитися до перших заморозків та впадають у спокій. З новими силами розпускаються весною.

Як посадити цибулини в грунт

Слід ретельно оглянути кожну цибулину. Утилізуйте хворі екземпляри, щоб не заразити інших. Замочіть цибулини в спеціальному розчині, щоб запобігти появі хвороб. Підійде і звичайна марганцівка. Висаджувати цибулини потрібно на глибину 15 см. Відстань між цибулинами-близько 10 см. Великі цибулини доречно розташувати в середині, а ті, що дрібніші – по краях. Не змішуйте сорти. Що стосується грунту, то він повинен бути пухкий і добрив. Місце для висадки тюльпанів вибирайте просторе і світле.

Інтенсивність цвітіння тюльпанів і їх зовнішній вигляд залежать від того, в який час висаджена цибулина. Якщо умови сприятливі, а погода сприяє гарному росту, виходить шикарний результат. Відповідально поставтеся до вибору посадкового матеріалу, це забезпечить красу вашої клумби.