П’ятниця, 2 Грудня

Як справлятися з прoкрaстинaцiєю пiд чaс вiддaлeнoї рoбoти

Віддалений формат роботи завдяки сучасним технологіям тепер доступний для багатьох професій, в тому числі remote iOS jobs. Завдяки перевагам, які він надає, багато співробітників активно користуються такою можливістю. Однак найчастіше при цьому вони стикаються з низкою проблем, серед яких одна з перших – зниження продуктивності.

Причиною такого феномену є прокрастинація і труднощі з тим, щоб зосередитися на робочому процесі, перебуваючи вдома. Зрештою, тут вас підстерігає куди більше відволікаючих чинників, а видима відсутність контролю і зовсім збиває з ритму. Що ж робити, щоб зручний формат не позбавив працю ефективності? Експерти EPAM Anywhere зібрали ряд найефективніших порад, які допомагають впоратися з бажанням відкласти роботу до останнього моменту.

Розділяйте працю і розваги

Можливо, вранці, відкриваючи комп’ютер з твердим наміром взятися за роботу, ви мимоволі помічаєте цікаву новину, або бачите, що вийшла серія нового серіалу. У такій ситуації легко вирішити, що якщо відкласти працю на півгодини, нічого страшного не трапиться. Однак такі невеликі затримки можуть затягнутися, і в сукупності відібрати чимало часу, за який ви встигли б зробити більшу частину робочих завдань.

Вихід простий – використовуйте різні облікові записи для роботи і розваг, а якщо є можливість, користуйтеся для цього різними пристроями. З таким підходом ви зможете швидше концентруватися на роботі і рідше відволікатися.

Плануйте свій день

Не виходить розподілити навантаження і всі важливі справи накопичуються до вечора, змушуючи продовжувати робочий день і втомлюватися? Створюйте щоденні плани, ставлячи найважчі і виснажливі завдання на ранок – потрудившись на початку дня, ви істотно полегшите собі подальшу роботу. До речі, великі завдання, до яких непросто підступитися, найкраще розділяти на легкі і зрозумілі елементи – це скоротить час роботи і дозволить не надто перенапружуватися.

Встановлюйте дедлайни для кожного завдання

Якщо ви схильні до прокрастинації, кожен дедлайн перетворюється на справжній кошмар, повний напруженої і виснажливої ​​роботи. Варто враховувати цю проблему, і ставити максимальний дедлайн за кілька годин до крайнього часу відправки проекту роботодавцю. Таким чином ви забезпечите собі безпеку, залишивши час про запас на випадок будь-яких надзвичайних подій.

Обладнайте окреме робоче місце

Легко відволіктися, якщо ви працюєте там же, де і відпочиваєте. Постарайтеся виділити хоча б невеликий куточок, де ви будете виключно працювати, позбудьтеся від відволікаючих чинників і спробуйте забезпечити тишу. Не забудьте про комфорт – витратившись на зручні стілець і стіл, ви не тільки зможете довше працювати, а й збережете своє здоров’я.

Робіть перерви

Як не дивно, саме періодичний відпочинок – запорука продуктивної праці. Звичайно, розслаблятися теж варто з користю – спробуйте вийти на коротку прогулянку, щоб подихати свіжим повітрям, ненадовго відволікайтесь або займіться медитацією. Крім того, якщо перед перервою ви вдало закінчили робочу задачу, винагородьте себе – наприклад, чашкою кави з улюбленим печивом.

Дистанційна робота з незвички може збити з пантелику і знизити продуктивність праці, навіть якщо в офісі ви показували чудові результати. На щастя, впоратися з проблемою цілком можливо – випробуйте наші поради і насолоджуйтеся перевагами remote IT jobs зі стін власного житла.