Як розпізнати фальшиві гривні? Поради від НБУ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Україні шахраї все частіше стали підробляти гривневі банкноти. Фальшиві купюри вилучають навіть з банкоматів і кас, передає Obozrevatel.com.

Щоб не купити фальшивку, потрібно перевіряти купюри. Захисні елементи можна побачити “на око”.

Так, на банкнотах номіналом 100 і 500 грн є “віконна” захисна стрічка. На банкноті номіналом 100 грн вона має темно-сірий колір, 500 грн – коричневий. Стрічка містить зображення номіналу банкноти і графічного знака гривні. При зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки.

Надійніше купувати валюту у банках. Водночас при покупці або знятті валютного депозиту уважно потрібно перевіряти кожну банкноту. Якщо є сумніви, ви можете вимагати відправити купюру на експертизу або замінити її на іншу.

Перш ніж купувати долари в пункті обміну, варто перевірити наявність ліцензії від Національного банку. В Україні, лише за офіційною інформацією НБУ, виявили понад 200 нелегальних обмінників. Їхній перелік можна побачити на сайті регулятора.

Також при купівлі валюти вам зобов’язані видати чек. Якщо ніякого документа, що підтверджує покупку, вам не дають, найкраще відмовитися від такої операції.