Середа, 9 Жовтня

Як правильно заповнити виборчий бюлетень на місцевих виборах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Україні змінили систему голосування і вид бюлетенів. На місцевих виборах, які пройдуть 25 жовтня, слід проголосувати правильно, щоб не зіпсувати бюлетень.

Тепер у виборчому бюлетені буде не одна колонка, а дві. Перша надрукована зліва – це назва політичної партії. Під нею буде вказано прізвище кандидата, який очолює всю політичну силу. Біля назви будуть розташовані квадратики, де треба буде поставити хрестик.

Праворуч на аркуші буде ще один стовпчик. Там буде надрукований список кандидатів від цієї політичної партії. З цього переліку слід вибрати конкретний номер кандидата, за якого збираєтеся голосувати і написати його й тому вигляді, як біля прізвища, в квадратик зліва.

Найважливіще, що варто знати – кандидат повинен бути членом тієї партії, яку ви обрали, інакше бюлетень буде зіпсований і врахується голос тільки за партію.

Також ви можете не голосувати за конкретного кандидата, а просто підтримати всю політичну партію. Для цього потрібно просто поставити хрестик навпроти політичної сили, за яку ви хочете проголосувати. Це буде означати, що ви підтримуєте весь список.

В бюлетені можна ставити як знак + (плюс), так і «галочку» (✓) чи іншу позначку, яка засвідчуватиме волевиявлення виборця.

Окремо в ЦВК наголосили на номерах кандидатів з номерами від 1 до 9. «Якщо ви, наприклад, обираєте кандидата під номером 6, то і 06, і 6 – буде зараховано», – наголошується в роз’ясненні ЦВК.

У разі помилки при заповненні бюлетеня виборець може написати заяву до дільничної виборчої комісії з проханням видати йому ще один бюлетень. Однак якщо і за другим разом виборець допустить помилку, то третьої спроби для нього не передбачено.

Проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня не можна буде із цифровим паспортом із застосунку “Дія”, бо на дільницях не буде спеціальних пристроїв для зчитування інформації. Тому варто йти голосувати з паспортом-книжечкою чи ID-карткою. Так, ID-картки прийматимуть.

Зазначимо, що у громадах з населенням менше за 10 тис. Продовжує діяти мажоритарна система, тому в цьому випадку голосувати можна буде як і раніше.