Неділя, 25 Лютого

Як працює кнопка виклику на розумних світлофорах?

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Ця кнопка в собі містить сенсор. Пішохід, який хоче перейти дорогу, повинен підставити долоню руки та потримати її дві-три секунди.

Коли сенсор отримає інформацію, на жовтій кнопці замиготить червоне світло. І за певний період часу 5-20 секунд, в залежності як запрограмований світлофор, увімкнеться зелене світло для пішоходів.

Переважно, якщо не натискати кнопку на світлофорі, червоне світло горить близько хвилини. Якщо натиснути кнопку, чекати прийдеться менше 20 секунд.

А для незрячих під жовтою кнопкою розташована спеціальна стрілка, яка вказує, в яку сторону переходити дорогу. Також вона працює і як кнопка виклику із додатковою звуковою сигналізацією.

Кнопка виклику не вмикає зелене світло миттєво, а лише пришвидшує його появу. Поділіться з друзями, нехай це знають і вони.

Ці світлодіодні світлофори фірми Swarko, встановленні в рамках проекту реконструкції інфраструктури вздовж трамвайних маршрутів №2 і №6, на який Львів взяв кредит ЄБРР. Ці світлофори надають пріоритет трамваям, тобто при під’їзді трамвая включається зелене світло.

Нагадаємо, на початку 2020 року на в’їзді до Львова зі сторони окружної дороги, на перехресті вулиць Трускавецька та Кульпарківська, встановили автомобільний інтелектуальний світлофор. Рішення про його встановлення ухвалила міська комісія з безпеки дорожнього руху через велику кількість ДТП у цьому місці.

Такий світлофор реагує на перевищення швидкості водіями, які заїжджають у місто.

Особливість в тому, що перед світлофором встановлені два датчики. Один – за 600 метрів до світлофору, він бачить, коли машина їде з перевищенням швидкості. Як правило машини виїжджають з траси на великій швидкості.

Датчик передає цю інформацію на світлофор. Якщо водій далі перевищує, то спрацьовує датчик за 300 метрів. І є зверху табло, на якому висвітлюється швидкість. Якщо більше 60 км на годину, тоді автоматично висвітлюється червоний сигнал світлофору, який не дає машині рухатись далі. Якщо це менше 60 км, то машина має зелену дорогу.