П’ятниця, 19 Квітня

Як пояснити дитині, що карантин і самоізоляція – це серйозно

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вперше за кілька поколінь все людство зіткнулося з проблемою, яка не лякає, коли далеко і викликає панічний страх, коли зовсім близько. Самоізоляція – це і страшно, і добре, але як пояснити дитині, що карантин і самоізоляція – це серйозно. Про це Сьогодні.Lifestyle розповіла психолог Юлія Чемер.

Розглянемо для себе, дорослих, чому всі ці запобіжні заходи зараз дуже важливі, щоб чітко розуміти, як це донести підростаючому поколінню – нашим дітям.

Страх – це відмінна захисна реакція, яка дозволяє нам жити безпечно та не наробити дурниць. Паніка – це теж страх перед передбачуваною або реальною загрозою. Це все стани людської психіки, які призводять до необдуманих вчинків, якщо не навчитися їх контролювати. Контролювати – значить визначати, усвідомлювати та справлятися з нестандартним станом.

Як же правильно донести дітям про ситуацію, якщо сам не можеш впоратися з цим завданням? Можна наговорити зайвого. А крім слів, діти ще прекрасно зчитують ваші емоції та тривожні стани.

Ось тут нам стане в нагоді не страшна, а хороша сторона самоізоляції. Залишившись вдома, без можливості гуляти де завгодно і скільки завгодно, з певними обмеженнями у пересуванні містом, ми потрапляємо до світу соціального самотності. Так би я назвала цю ситуацію.

На вас не діють чужі погляди і слова, ви не відчуваєте оцінки оточення. Занурення у власний побут, який теж вимагає організації. Зберіть сімейну раду, на якій обговоріть ваші спільні подальші дії. І не забувайте долучити до бесіди дітей.

Можна почати так: По всій земній кулі поширився вірус. Вірус – це така форма життя, яка переносить різні інфекції на живі організми, як люди або тварини. Оскільки люди дуже хочуть вберегтися від нього, нам потрібно побути вдома певний час. Таким чином, ми будемо працювати, як справжня команда з порятунку. Чим більше людей залишиться вдома – тим менше шансів у вірусу заразити кого-небудь.

Є два нюанси, які потрібно враховувати

Дитина побачить людей, які гуляють, на вулиці через вікно

Слід відразу обумовити, що ніхто нікого не обмежує від пересувань. Але зараз люди виходять в магазин або на роботу тільки в крайніх випадках. Щоб купити їжу або попрацювати, щоб ми залишалися вдома в безпеці, щоб водичка текла з крана і горіло світло.

Розкажіть, навіщо люди ходять в масках і надягають рукавички. Проведіть майстер-клас по правильному миття рук і покажіть картинки, як виглядає сам вірус в збільшеному стані. Повірте, дітям це буде дуже цікаво дізнатися. Адже вони не мають досвіду прочитання шокуючою літератури і жахливих новин з мережі Інтернет.

Діти дуже рухливі та вимагають уваги

На тій же сімейній нараді складіть список справ, які потрібно робити під час карантину і приємних занять для всієї родини.

Включіть в загальні обов’язки та відповідальність дитини: стежити, щоб всі мили руки перед їжею, після туалету і після приходу з магазину. Також дитина може протирати полички від пилу або стежити за тим, щоб всі пили воду. Обов’язки ви вже вибираєте згідно віку дитини.

Тільки передавши простими словами, що всі люди зараз повинні допомогти один одному таким чином – сидячи вдома, ви зможете самі привести свої думки в порядок і не створити психологічної травми для своїх дітей.

Період дійсно призведе за собою труднощі, але тільки лише людська відповідальність може привести всіх до подальшого благополуччя.

“Не втомлюся повторювати, що діти – це майбутні дорослі. І як би не було складно в певні часи, ми зобов’язані всі разом проживати ці ситуації і працювати, як єдиний злагоджений організм. Наша сила в єдності. Все буде добре”, – запевнила психолог.