Вівторок, 16 Квітня

Як мислив найвеличніший фізик нашого часу. ТОП-15 цитат Стівена Гокінга

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У 2018 році на 76-му рoці життя в Англії пoмер найвідоміший фізик сучасності Стівен Гокінг. Редакція “5 каналу” зібрала 15 точних, як аксіома, цитат людини, яка ніколи не здавалася

Він був видатним вченим та екстраординарною людиною, праці й спадок якого житимуть багато років. Його мужність і наполегливість у поєднанні з його величчю й почуттям гумору надихали людей по всьому світу. Одного разу він сказав: “У всесвіті не було б особливого сенсу, якби він не був будинком, у якому живуть улюблені люди”.

Незважаючи на свою вaжку хвoробу – аміотрофічний склeроз, що врешті привів до повного пaралічу тіла, Хокінг був життєлюбною людиною. Тут зібрані найбільш надихаючі і влучні цитати великого вченого.

Про IQ: я гадки не маю, який у мене IQ. Ті, кого цікавить їх IQ, просто невдахи.

Про цілеспрямованість: якщо ви відчуваєте, що потрапили в чорну діру, не здавайтеся. Вихід є.

Про фізику: усе своє життя я був вражений тим головним питанням, з якими нам доводиться стикатися, і намагався знайти для них наукову відповідь. Можливо, тому я продав більше книг про фізику, ніж Мадонна про сeкс.

Про жагу до життя: перспектива рано пoмерти змусила мене зрозуміти, що життя варте того, щоб його прожити.

Про знання: головний ворог знання – не невігластво, а ілюзія знання.

Про розум: розум – це здатність пристосовуватися до змін.

Про релігію: є фундаментальна різниця між рeлігією, заснованою на догмах, і наукою, заснованою на спостереженнях і логіці. Наука переможе, тому що вона працює.

Про людство: ми всього лише розвинені нащадки мавп на маленькій планеті з нічим не примітною зіркою. Але у нас є шанси осягнути Всесвіт. Це і робить нас особливими.

Про роль реклами: моя справжня мрія – написати таку книгу, яка буде продаватися в кіосках в аеропорту. Але для цього, схоже, видавцеві потрібно буде помістити на обкладинку голу жінку.

Про наукову фантастику: наукова фантастика може бути корисною: вона стимулює уяву і позбавляє стрaху перед майбутнім. Однак, наукові факти можуть виявитися набагато більш вражаючими. Наукова фантастика навіть не припускала наявності таких речей, як чорні діри.

Про складні об’єкти: серед всіх систем, які у нас є, найскладніші – це наші власні тіла.

Про освіту: шкільна наука часто викладається в сухій і нецікавій формі. Діти вчаться механічно запам’ятовувати, щоб скласти іспит, і не бачать зв’язку науки з навколишнім світом.

Про міжпланетний туризм: я не впевнений, що людська раса проживе ще хоча б тисячу років, якщо не знайде можливості вирватися в космос. Існує безліч сценаріїв того, як може зaгинyти все живе на маленькій планеті. Але я оптиміст. Ми точно досягнемо зірок.

Про тайм-менеджмент: блукання по інтернету настільки ж бeзмозка ідея, як постійне перемикання телеканалів.

Про цілеспрямованість: дуже важливо просто не здаватися.