Неділя, 8 Грудня

Як розмовляти переконливо: 25 принципів, які працюють

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

1. Говори “і” замість “але”.
Наприклад: “Це ви добре зробили, і якщо ви …”, замість: “Так, це добре, але Ви повинні …”. Тому що “але” перекреслює все, що було сказано перед ним.

2. Говори “і” замість “і все ж”.
Наприклад: “Я розумію, що ви не можете дати відповідь так швидко, і тому давайте …”, замість: “Я розумію, що Ви не можете відповісти прямо зараз, але все ж було б краще …”. Тому що “і все ж” говорить співрозмовникові, що тобі глибоко байдужі його побажання, очікування, сумніви або питання.

3. Використовуй слово “для” замість слова “проти”.
Наприклад: “Для того, щоб щось змінилося, я запишуся в спортивну секцію”, замість “Що б мені ще придумати проти нудьги?”

4. Уникай грубого “ні”, оскільки “ні”, вимовлене з відповідною інтонацією, може справити дуже негативне враження на співрозмовника.

5. Викресли вираз “чесно кажучи” зі свого лексикону, тому що воно звучить так, ніби чесність для тебе – виняток.

6. Говори “не так”, “не зараз” замість “ні”.
Наприклад: “У такому вигляді мені це не подобається”, “В даний момент у мене немає на це часу”, замість “Ні, мені це не подобається” “Ні, у мене немає часу”. Тому що “ні” відштовхує. “Ні” – це щось закінчене і остаточно вирішене.

7. Зміни кут зору, використовуючи слово “вже” замість слова “ще”.
Наприклад: “Ви вже зробили половину”, замість “? Ви зробили ще тільки половину”. Тому що слово “вже” перетворює мало в багато.

8. Назавжди забудьте слова “тільки” і “просто” або замініть їх іншими.
Наприклад: “Це моя думка”, “Така моя ідея”, замість: “Я тільки говорю свою думку”, “Це просто така ідея”.

9. Прибери слово “неправильно”. Краще постав уточнююче запитання і покажи співрозмовнику, що ти теж намагаєшся вирішити проблему.
Наприклад: “. Це вийшло не так, як потрібно. Давай подумаємо, як виправити помилку або уникнути її в майбутньому”, замість “Неправильно! Це тільки твоя вина”.

10. Говори “в” і “о такій-то” замість “десь” і “близько”. Точно призначайте термін і час.
Наприклад “Я подзвоню в п’ятницю”, “Я подзвоню вам завтра об 11 годині”, замість “Я подзвоню в кінці тижня”, “Я подзвоню завтра близько 11”.

11. Задавай ВІДКРИТІ питання. Не задовольняйся односкладовими відповідями “так” або “ні”.
Наприклад: “Вам це сподобалося?”, “Коли мені можна буде вам передзвонити?”, Замість “Можна буде вам передзвонити?”. Тому що питання з “як”, “що” або “хто” добувають цінну інформацію.

12. Користуйся виразом “З цього моменту я …”, замість “Якби я …”.
Наприклад: “З цього моменту я буду уважніше прислухатися до порад”, замість “Якби я послухалася до його поради, тоді б цього не сталося”. Тому що “Якби я …” шкодує про те, що пройшло, і рідко допомагає просунутися далі. Краще дивіться в майбутнє. Формулювання “З цього моменту я …” – хороша основа для такої позиції.

13. Перестань ухилятися за допомогою “треба б” і “потрібно б”.
Краще: “Важливо зробити цю роботу в першу чергу”, замість “Треба про це подумати”, “Потрібно б спочатку закінчити цю роботу”. “Треба б” і “потрібно б” не затверджують нічого конкретного. Наприклад: “Тобі слід це доробити”, “Вам слід віддавати пріоритет цій роботі”.

14. Говори “Я зроблю” або “Я б хотіла” замість “я повинна”.
Наприклад: “Я б хотіла спершу трохи подумати”, “Я спершу зберу потрібну інформацію”, замість “Я повинна спочатку трохи подумати”, “Я повинна зібрати інформацію”. “Я Повинна” пов’язане з примусом, тиском або зовнішнім визначенням. Все, що ти робиш з такою установкою, ти робиш не добровільно. “Я зроблю” або “Я б хотіла” звучить для інших набагато позитивніше, більш дружньо і мотивовано.

15. Викресли слова “взагалі-то” і “власне” зі свого словника.
Наприклад: “Це правильно”, замість “Ну, взагалі це правильно”. “Взагалі” не містить ніякої інформації і сприймається як обмеження.

16. Говори “Я рекомендую вам”, замість “Ви повинні”.
Наприклад: “Я раджу вам довіритися мені”, “Я рекомендую вам подумати над цим”, “Я раджу вам прийняти рішення якомога швидше”. Словами “повинні” і “слід” ти піддаєш співрозмовника тиску і відбираєш у нього можливість самостійно прийняти рішення. “Я рекомендую вам” звучить більш доброзичливо і позитивно.

17. Користуйся альтернативами до “Я раджу вам”, такими як “Я прошу вас” і “Я буду вам вдячна”.
Наприклад: “Я прошу вас прийняти рішення якомога швидше”, “Я вдячна вам, якщо ви мені довіряєте”, замість “Ви повинні прийняти рішення якомога швидше”, “Ти повинен мені довіряти”. “Я прошу вас” і “Я вам вдячний” дуже легко сказати, та вони роблять диво.

18. Відмовся від всіх форм заперечення; краще висловлюйся позитивно.
Наприклад: “Все буде в порядку”, “Це дійсно хороша ідея”, “Це легко для мене”, замість “Це для мене не проблема”, “Ідея дійсно непогана”, “Це буде неважко для мене”. Говорячи запереченнями, ти йдеш довгим шляхом. Це занадто складно і може викликати неприємні асоціації. Говоріть прямо і позитивно.

19. Уникай також інших типових форм з “не”.
Наприклад: “Будь ласка, зрозумійте мене правильно”, “Будь ласка, подумайте про …!”, “Будь ласка, слідкуйте за ….!”, Замість “Будь ласка, не зрозумійте мене неправильно”, “Будь ласка, не забудьте, що ….! “,” Давайте не втрачати це з виду! “. Такі негативні висловлювання перетворюй в позитивні. Ясно говори, чого ти хочеш. Зосереджуй тим самим всю увагу на бажаній меті.

20. Користуйся “мотивуючими запереченнями”.
Наприклад: “Те, що ти сказав, не зовсім правильно”, “Тут я з вами не зовсім згодна”, замість “Те, що ти сказав, неправильно”, “Тут я повинна вам заперечити”. Мотивуюче заперечення має сенс в ситуаціях, коли тобі потрібно повідомити іншій людині щось неприємне або повністю відкинути його припущення. Важливо, щоб ти представляла свою думку і при цьому говорила правду. За допомогою мотивуючого заперечення ти можеш сказати це ввічливіше. Ти акцентуєш увагу на наміченій цілі.

21. Віддавай перевагу точним поняттям замість неспецифічних дієслів “робити”, “працювати” і “займатися”.
Наприклад: “Ми поки не прийняли рішення по ….”, “Я якраз читаю протокол”, “Справжнє становище таке, що …”, замість “Ми тут поки не можемо розібратися”, “Я зараз працюю з протоколом “,” Ми робимо все, що можемо “. Неспецифічні дієслова залишають занадто велику свободу для тлумачень.

22. Задавайте питання з “коли” і “як” замість таких, на які можна лише відповісти “так” або “ні”.
Наприклад: “Коли ми зможемо зібратися” “? Коли ви зможете допомогти мені ….”, “? Коли я зможу з вами поговорити”. У відповідь на питання з “Чи” ми отримаємо реакцію тільки у вигляді “так” або “ні”. Не питай, можливо “чи” то-то або то-то, а продемонструй своє позитивне очікування за допомогою “коли” і “як”.

23. Підключайте іншого за допомогою “ви” і “ми”, замість того, щоб постійно ставити себе в центр уваги за допомогою “я”.
Наприклад: “Тепер ви бачите в чому справа”, “Будь ласка, дайте мені вашу адресу”, “Зараз ми разом розберемося”, замість “Зараз я покажу, в чому справа”, “Мені ще потрібна ваша адреса”, “Зараз я вам це поясню “. Якщо ти весь час говориш від першої особи, то ти висуваєш на передній план себе і свої дії. Вживання “ви” і “ми” об’єднує і концентрує увагу на співрозмовникові теж.

24. Викресли зі свого словника “ніколи”, “кожен”, “всі”, “завжди” і замість цього будь конкретною.
Наприклад: “Тут ви мені обов’язково допоможете”, “Ви другий тиждень спізнюєтеся”, “… і … заздрять моєму успіху”, замість “Мені ніколи ніхто не допомагає”, “Ти весь час запізнюєшся”, “Вони всі заздрять моєму успіху “. Прибери узагальнення. Подумай, “що” саме трапилося, “кого” це стосується, “коли” це сталося. Чітко позначайте свої цілі. Узагальнення створюють негативне сьогодення і обмежують можливості в майбутньому.

25. Добувай реакцію співрозмовника за допомогою напіввідкритих питань.
Наприклад: “Наскільки сильно вам це сподобалося”, “Які ще питання є з вашого боку по суті?”, Замість “Вам це сподобалося?” “Як вам моя ідея?”, “Які у вас ще питання?”