Неділя, 13 Жовтня

Всі-всі особливості шпаклівок до вашої уваги

Шпаклювання стін – обов’язковий етап ремонту, про який знають навіть ті, хто ще не стикнувся з оновленням власної оселі. Якісне оздоблення стін неможливе без цього еластичного матеріалу. Про функції шпаклівки – https://eurometa.ua/budivelni-sumishi/shpaklivky, а також види шпаклівки за характером використання варто дізнатись ще до початку ремонтних робіт у себе вдома.

Для чого потрібна шпаклівка?

Чистовий етап робіт починається саме з цієї будівельної суміші. Вона зазвичай наноситься на попередньо вирівняні бетонні стіни (за первинне вирівнювання відповідає грунтівка). Для майбутнього оздоблення стін шпаклівка грає неабияку роль:

  • вона створює ідеальну гладкість основи;
  • забезпечує легкість та правильність нанесення наступних матеріалів для оздоблення: клею для ГКЛ, шпалер чи фарби;
  • придатна для мінімального косметичного ремонту: за допомогою шпаклівки можна замаскувати місце осипання штукатурки, замастити тріщини на стелі чи стінах, а також із легкістю вирівняти щілину від непотрібного цвяха.

Види штукатурки

Шпаклівка використовується на будь-яких типах поверхні, але існує кілька типів сумішей для різних випадків.

Так, за ступенем готовності суміші штукатурка буває:

  • Стартова – готує поверхню до подальшого вирівнювання, використовується навіть при значних нерівностях стін, може наноситись товстим шаром і дозволяє легко виправляти неідеальний результат наступних робіт.
  • Фінішна – наноситься під чистове оздоблення, успішно вирівнює незначні недоліки стін, щоб вони були непомітними навіть під фарбою.
  • Універсальна – є проміжним варіантом, яким зручно користуватись при виконанні будь-якого етапу вирівнювання та підготовки стін навіть аматорам.

За складом будівельна суміш також поділяється на кілька основних видів:

  • Цементна – універсально підходить для будь-яких приміщень і поверхонь, включаючи неопалювані та вологі.
  • Гіпсова – проста у користуванні, але використовується лише для сухих приміщень.
  • Полімерна – універсальна, додатково має волого- та звукоізоляційні властивості, захищає від появи водоростей на плісняви, а отже, підходить навіть для ванних кімнат. Щоправда, вартість такої шпаклівки є вищою.

Обирати шпаклівку варто залежно від її характеристик та ваших цілей, звертаючи увагу на відомість бренду. Місце покупки теж важливе, адже до потрапляння до вашого дому вона має зберігатись у правильних умовах. Саме тому для покупки варто зупинятись на надійних виробниках та спеціалізованих магазинах: таких, як «Євромета».