Вівторок, 27 Лютого

Відвідуємо унікальний збережений палац неподалік Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Лише за 25 км від Львова можна побачити один з найцікавіших і незвичайних садибних палаців регіону – палац Бруницьких, який збережено в ідеальному стані до сьогодення.

Коли точно збудований палац у Великому Любені, не відомо. Раніше на цьому місці був замок XVII століття, а вже у XVIII – тут парк і новий маєток.

Фото: Ігор Мартинів

Раніше на місці палацу був замок XVII ст. Відомо, що колись парадний вхід до палацу був з короткого, лівого боку будинку.

Згодом, у 1920-х рр, Бруницькі перенесли його на теперішнє місце. Тоді ж змінено й під’їзд до палацу. Єдина частина палацу, яка збереглася майже без перебудов, — його тильна частина.

Фото: photo-lviv.in.ua

В 1909—1910 року палац Бруницьких був ґрунтовно перебудований, за проектом Я. Шульца, та набув необарокової форми. Його декорував відомий польський майстер того часу Пйотр Гарасімович зі Львова. Серед декоративних елементів — герби Бруницьких (з левом) і Шимановських (Korwin) під баронською короною. Багатим декором відзначались інтер’єри палацу, але після Другої світової та недавньої реставрації майже все внутрішнє оздоблення втрачено.

Парк навколо палацу був облаштований на французький (регулярний) зразок. Тут були гарно доглянуті газони й кущі, підстрижені в різні цікаві фігури. В парку стояли низькі колони з вазами для квітів. Існувала оранжерея. В припалацовому саду також була невелика каплиця.

Фото: photo-lviv.in.ua

Палац мав декілька господарів, а називати його заведено по імені останнього – барона Адольфа Бруницького, якому маєток належав до самого 1939 року.

На початку 2000-х років будівля перебувала у вкрай занедбаному стані. Майже все внутрішнє оздоблення втрачено.

2007 року палац відреставрували завдяки фінансовій підтримці громадянина Швейцарії отця Роберта Готса. Готс — почесний громадянин Львова, організатор і керівник доброчинної організації «Допомога для Західної України», яка надає фінансову, медичну та соціальну допомогу 50 медичним установам і соціальним закладам Львова та області.

Тепер в палаці Бруницьких один із корпусів Великолюбінської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату.

Де знаходиться? Львівська область, Городоцький район, смт Великий Любінь, вул. Замкова, 5. Добратись по трасі зі Львова зможете доволі швидко, дорога дуже хороша.