Понеділок, 6 Грудня

Успіх людей залежить від того, з ким вони одружуються та хто їх оточує

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Незалежно від того, усвідомлюєте ви це чи ні, але ваш успіх і світогляд також можуть залежати від людей, з якими ви оточуєте себе. На думку дослідників, ваш успіх може залежати і від того, з ким ви одружуєтесь.

Так, результати недавнього дослідження, опубліковані Carnegie Mellon University, показують, що чоловік/дружина можуть впливати на прийняті вами рішення, в кінцевому підсумку сприяючи або заважаючи вашому успіху.

Доведено, що люди, у яких є надійна підтримка в особі другої половинки, більш схильні «дозволяти собі досягти успіху в житті».

Люди, яких підтримує партнер, схильні братися за вирішення більш складних завдань. До такого висновку вчені прийшли після вивчення життя 163 сімейних пар. Перед кожним з партнерів був поставлений вибір: розв’язати просту задачу або ж позмагатися за якийсь приз. При цьому дослідники ретельно документували всі розмови подружжя між собою.

Як з’ясувалося, ті з учасників експерименту, кому була надана велика підтримка з боку партнера, частіше погоджувалися боротися за винагороду. І навпаки – ті, кого в родині підтримували менш активно, робили свій вибір на користь простого завдання.

Але на цьому дослідження не закінчилися. Коли вчені зв’язалися з тими ж парами через півроку, то виявили, що у тих, хто змагався за приз, стосунки стали міцнішими, покращився добробут і підвищився загальний рівень щастя в порівнянні з тими, хто волів утриматися від конкуренції.

Як говорить Брук Фіні, професор психології і автор дослідження, команді вчених вдалося довести, що підтримка, яку люди отримують в момент прийняття важливих рішень (на зразок вибору нової роботи або розширення кола знайомств), дуже сильно впливає на їх майбутнє добробут.

Партнер або допомагає вам домогтися успіху, мотивуючи використовувати різні можливості, або ж перешкоджає вам у цьому, знижуючи ймовірність того, що ви скористаєтеся існуючими можливостями.

Відомі пари підтверджують висновки вчених

Напевно, найкращим доказом теорії вчених є найвідоміші пари сучасності. Барак і Мішель Обама, Марк Цукерберг і Прісцилла Чан, Jay-Z і Beyonce – і це лише кілька найбільш знакових союзів.

Всі вони вихідці з різних світів і працюють у різних сферах, але кожен визнає одну і ту ж істину: вони ні за що б не добилися успіху, якби не допомога їх коханих.

У 2011 році в інтерв’ю з Опрою Вінфрі попередній президент США Барак Обама зізнався: «Безумовно, всі мої досягнення були б неможливими без Мішель. Раніше ти питала мене, що допомагає мені не зійти з розуму, підтримувати рівновагу і справлятися зі стресом. Що ж, це як раз ця прекрасна жінка.Вона не просто чудова перша леді, вона – моя опора. І я кожен день багато в чому на неї покладаюся».

Ще один приклад – Марк Цукерберг і його виступ перед студентами Гарварду в 2017-му році. Засновник соціальної мережі Facebook присвятив всю свою роботу дружині: «Прісцилла – найдорожча мені людина в цьому світі, тому шлюб з нею – це найважливіша річ, яку я створив у своєму житті».

Однак не тільки жінки можуть підтримувати своїх чоловіків. Королева R’n’B Beyonce теж вважає, що стала успішною завдяки підтримці з боку чоловіка Jay-Z. За словами співачки, він допомагає їй абсолютно в усьому: «Я б не стала тією жінкою, яку ви зараз бачите, якби вдома мене не чекав цей чоловік. Знання, що він там, запорука мого успіху».

Висновок

Кожен з нас по-своєму визначає поняття успіху. Можливо, деякі з вас навіть не замислюються про шлюб, але ви не можете заперечувати існування тих прекрасних почуттів, якими наповнює ваше життя кохана людина.

Перебувати поруч з тим, хто вірить в вас і мотивує грати по-крупному, просто безцінно. Подібні стосунки не тільки допомагають досягати успіху, але і роблять вас щасливими і вдячними.

А ще кажуть, що успіх здається меншим, якщо вам немає з ким його розділити.

Share.