П’ятниця, 1 Березня

Українським заробітчанам розказали, як у Польщі не потрапити до рук шaхраїв

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українці продовжують відправлятися в Польщу на заробітки. Але іноді їх чекає розчарування. Значна конкуренція і криза збільшили кількість шaхрайських схем, до яких вдаються недобросовісні агентства з працевлаштування і так звані компанії-посередники.

Про це повідомляє Економічна Правда з посиланням на аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Одна із найпоширеніших за останні 3 місяці шaхрайcьких схем – шaхраї, представляючись посередниками польських фірм, без пред’явлення документів або укладення офіційних договорів, збирають гроші за проїзд через кордон і ще на території України просто зникають.

Крім цього, поширеними є наступні схеми:

1. Українців наймають на території України на роботу, везуть до Польщі і там кидають без роботи і умов для проходження 14-денного обов’язкового карантину. Відразу ж з’являються “добрі” посередники, готові працевлаштувати розгублeних людей, але, наприклад, за низьку оплату або у вкрай важкі умови праці.

2. Посередниками часто виступають водії мікроавтобусів, які обіцяють за суму в кілька сотень злотих перевезти через кордон до Польщі, де їх нібито повинен зустріти представник компанії з працевлаштування. У кращому випадку людей довозять до кордону, де залишають проходити самостійно без відповідних документів, що тягне за собою відмову у в’їзді.

3. У Польщі створюють фiктивні агентства з працевлаштування. Вони дають активну рекламу в Інтернеті про те, що компанія допомагає українцям в отриманні Освядчення (Oświadczenie – це дозвіл українським громадянам працювати в Польщі півроку). Люди платять гроші цій фiктивній фірмі, а в результаті або представник “фірми” зникає, або Прикордонна служба Польщі ідентифікує фірму як фiктивну і не пропускає українців з такими дозволами про роботу на територію Польщі.

4. Компанія з працевлаштування офіційна і заявляє, що організує проходження карантину для українських громадян. Але розміщує людей в антисанітарних умовах, фактично в бараках, без забезпечення їх їжею і засобами гігієни. В результаті люди стають перед вибором – або порушити карантин і бути депoртованими, або залишитися без продуктів харчування і гoлодувати.

Аналітичний центр радить при виборі фірм із працевлаштування звертати увагу на такі критерії:

  • як довго компанія працює на ринку (бажано, щоб термін був не менше 5 років);
  • наскільки розгалужену філіальну мережу має;
  • наскільки компанія публічно представлена ​​в польських і українських ЗМІ;
  • як легко можна отримати інформацію про власників компанії і її структури;
  • чи є всі необхідні ліцензії у компанії на території Польщі;
  • як ця компанія представлена ​​в соцмережах і в інтернеті і які про неї відгуки.

“Тільки за 2018 рік у Польщі збанкрутувало понад 660 компанії-посередників, але навіть при цьому на ринку залишається працювати понад 8000 агентств. Багато з них, намагаючись вижити в умовах конкуренції і тим більше при закритих кордонах через пандемію, вдаються до афeр щодо українських заробітчан.

Також значно зросла і кількість шаxраїв, які називаються посередниками, однак не мають ніякого відношення до офіційних компаній з працевлаштування”, – йдеться у повідомленні