Субота, 18 Вересня

Українські маяки відкривають для туристів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні для туристів відкриють маяки, щоб ті могли ознайомитися з роботою об’єктів, від яких залежить безпека мореплавства. Про це заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій, повідомляє пресслужба відомства.

“Маяки України відтепер не тільки забезпечуватимуть безпеку на морі, а й гостинно прийматимуть у себе туристів. Таке рішення прийнято на основі світової практики, адже маяки це не тільки навігаційні об’єкти, а й культурна та історична спадщина України”, – йдеться у повідомленні.

Загалом в Україні налічується близько 46 маяків. І 4 з них вже відкрили для відвідування.

Наразі для відвідування доступні Воронцовський маяк у місті Одеса, Сіверсів Передній маяк у Миколаєві, Генічеський та Станіслав-Аджигольський Задній маяки у Херсонській області. Згодом у Мініфрастурктури планують розширити цей перелік.

Чиновники запевняють, що такі заходи не перешкоджатимуть роботі маяка, адже для туристів відведено певний час у вихідні дні.

На фото Станіслав-Аджигольський задній маяк. Найвищий в Україні

Крім того, міжнародна асоціація навігаційного забезпечення мореплавства та маякових служб, членом якої є Україна. Популяризація маяків дає можливість інформувати громадськість про обов’язки держави щодо навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства, захисту морського середовища, пошуку і рятування на морі.

Share.