Вівторок, 21 Травня

Українська легенда за океаном: найкращі пісні Квітки Цісик

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Відома американська співачка українського походження Квітка Цісик за коротке життя підкорила своїм голосом весь світ. На жаль, хвoроба забрала співачку надто рано, у 44 роки. Про всесвітньо відомі українські пісні та біографію Квітки, читайте далі.

Кейсі, або ж Квітка Цісик, народилась в передмісті Нью-Йорка в сім’ї українських емігрантів.

У час своєї творчості вона була однією з найдорожчих та найпопулярніших виконавиць джинґлів у США. Її можна було побачити та почути у рекламних кампаніях McDonald’s, American Airlines, Coca-Cola, Ford Motor.

1978-го року пісня “You Light Up My Life” у виконанні Цісик з однойменного кінофільму здобула “Оскар”, однак, нагороду отримала інша співачка.

Квітка Цісик – You light up my life/Ти осяюєш моє життя

Kasey Cisyk – You’re Winning The World Over

Квітка Цісик – У горах Карпатах

Kвітка Цісик – Ой не світи місяченьку

Квітка Цісик – Я піду в далекі гори

Квітка Цісик – Коханий

Квітка Цісик – Ой, верше мій верше

Квітка Цісик – Два кольори

Для популяризації української пісні у 80-ті Квітка видала 2 україномовні альбоми – “Пісні України” та “Два кольори”. Для їхнього запису вона зібрала 40 найкращих інструменталістів Нью-Йорка. Обидва альбоми були номіновані на премію “Греммі”.

Співачка планувала відвідати Україну, зокрема Львів – місто, де мешкали батьки, а також родинне гніздо Цісиків – село Ліски на Коломийщині. Бажала почути рідну мову на історичній батьківщині своїх предків, подарувати українцям ряд концертів, записати альбом з колисковими для сина, якого, до речі, теж вчила української мови. Але склалося по-іншому. 29 березня, за 4 дні до її 45-річчя, в радіоефірі повідомили про смерть співачки. Фатально, але Квітка померла від тої самої хвороби, що забрала її маму чотири роки перед тим, від раку молочної залози. А ще через 5 років від цієї хвороби помре сестра Марія.