Неділя, 26 Вересня

Трускавець – «трускавкова» перлинка Західної України

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Активний відпочинок на будь-який смак, оздоровлення, приємні емоції, комфорт, краса та ані найменшого натяку на буденні турботи. Не обов’язково тікати по це за кордон – «трускавкова» перлинка Західної України, колоритний Трускавець гарантує все це уже сьогодні. Про це пише Вголос.

«Трускавець – місто здоров’я» – саме за таким гаслом живе курортне місто у мальовничій долині на передгір’ї Східних Карпат. Затишна й екологічно чиста зона розташована усього за 90 км від древнього Львова і має не лише славну історію, але й велику кількість лікувальних чинників.

За Трускавець донині чубляться історики

Перша згадка про Трускавець датована 1427 роком, а історія походження назви міста досі оповита легендами. Польська «truskawka» чи литовська «druska», полуниця чи поклади солі – історики невтомно чубляться, намагаючись дістатись правди. Де ж вона, а де міф? Швидше за все, вона від іменного походження – імені Трушко.

Поряд з тим, ще 1721 року католицький священик, єзуїт і природознавець Ґабріель Жончинський писав, що місцеві мешканці зміцнювали організм, просто вживаючи воду – вона ж бо була змішаною із цілющою екстрагованою олією. А Вже за століття – 1827-го місто стало бальнеологічним курортом: державний адміністратор Юзеф Міцевський отримав дозвіл від влади Відня на відкриття першої водолікарні. Науковець, фармацевт і хімік, львів’янин Теодор Торосевич вперше фахово досліджував трускавецькі мінеральні джерела у 1835-42 рр. Було споруджено декілька водолікарень, велику кількість житлових приміщень для гостей курорту. У 1892р. тут звели приміщення для інгаляцій системи Васмута. Отак під кінець 19 століття невелике українське містечко дорівнялося до популярних світових курортів.

Нині Трускавець уже може похвалитися неабияким досвідом курортного бізнесування, розвиненою інфраструктурою та комфортом, не гіршим, ніж у Європі. Врешті, це і є Європа – до кордону із Польщею ближче, аніж до обласного центру. Та разом з тим, Трускавець – це «Нафтуся» – єдине в світі джерело унікальної лікувальної води. А ще тут діє дельфінарій, і люди тут направду щирі, привітні та гостинні. І все воно своє, рідне, традиційне, колоритне, – УКРАЇНСЬКЕ!

Королева вод, гордість Трускавця – «Нафтуся»

Лікування та профілактика ниркових захворювань, унікальна структура та особливий фізіологічний вплив на людський організм – на усе це здатна унікальна «жива» вода. Їй під силу зменшити фокусні процеси в органах і тканинах, допомогти видаленню каменів і піску з нирок, жовчного міхура, сечового й жовчовивідних шляхів, не допустити повторної появи каменів, відновити захисний механізм організму, усунути фокусні процеси в органах і тканинах, відходи та токсичні речовини, що убезпечить від виникнення онкологічних захворювань і раннього старіння організму.

Попри те, слід зауважити, що окрім «Нафтусі» Трускавець пропонує й низку інших по-своєму корисних джерел.

«Марія» і «Софія» допоможуть подолати розлади системи травлення, «Броніслава» очистить верхні дихальні шляхи, а «Юзя» своїми речовинами гліцерованого походження поверне вашій шкірі пружність та еластичність.

Не варто залишати без уваги і місцеві корисні копалини: сіль «Барбара» порятує при хронічних захворюваннях шлунково- кишкового тракту, гепатобіліарної системи та розладів кишківника, натомість озокерит, або ж гірський віск, – зменшить запалення, миттєво послабить біль і покращить кровообіг.

Лікування

Майже три десятки сучасних клінік та півтора десятка новітніх лабораторій (імунологічна, імуно- ензимантична та клініко-бактеріологічна), центри магнітного резонансу і серцево-судинні засоби діагностики дозволять Вам позбутися величезного переліку недуг.

Сьогодні трускавецькі санаторії допомагають пацієнтам лікуватися від:

– хронічного пієлонефриту, його латентних форм, аномалії розвитку нирок і сечового міхура;

– сечокам’яних хвороб з одиничними або численними каменями в нирках і сечовидільних шляхах;

– хронічного простатиту;

– везикулиту та циститу;

– післяопераційного стану;

– гепатиту, постінфекційного стану;

– жовчнокам’яних хвороб, окрім таких, що потребують хірургічне втручання;

– сечовивідних шляхів, жовчного міхура та дискінезії кишківника; – хронічного бронхіту й трахеїту;

– емфіземи легень і бронхіальної астми;

– цукрового діабету у стабільній компенсації;

– шкірних захворювань; захворювань хребта;

– суглобів і захворювань периферичної нервової системи (колагеноз, ревматизм, нефрит, плексит).

Результативність лікування гарантує комплексна дія курортних мінеральних вод, фізіотерапевтичних процедур і способів очищення води. До того ж, найпрофесійніші медики консультують та ретельно діагностують кожного відпочивальника, проводять бальнеологічні процедури, фізіотерапію та естетичну медицину.

Комфорт

Дорого чи дешево, розкішно чи скромно – завжди комфортно та зі смаком. Трускавецький курорт дозволить обрати готельний номер, апартаменти, невеликі будиночки чи навіть вілли. Тут ви справді знайдете житло, залежно від вашого гаманця. А щодо смаку…повірте: тут є усе.

Західноукраїнська перлина справді спроможна задовольнити будь-які потреби! Тут Ви знайдете і санаторії, і п’ятизіркові готелі, і ультрамодні SPAцентри, і заклади діагностики та лікування. А разом з тим, зможете плідно попрацювати в особливій атмосфері. Зустрічі, конференції та тренінги, бесіди у суперсучасних конференц-залах – трускавецькі санаторно-курортні заклади роками активно долучаються до проведення важливих заходів на найвищому рівні.

Підсумовуюче усе вищесказане, підкреслимо тільки одне: Україні є чим пишатися! Українцям є куди їздити, де відпочивати і лікуватися! Тож не цураймося свого – воно направду прекрасне!

Share.