Середа, 18 Вересня

Де купатися у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Куди утекти від міського пилу і метушні, де львів’янам можна з’єднатися з природою і освіжитися, з’ясував Status Quo.

На відсутність у Львові річки львів’яни нарікають щоліта. Щойно починає надокучати спека, міський пил і літня метушня, особливо у вихідні, як містяни подумки повертаються у ті часи, коли через самісінький центр Львова текла річка Полтва. Нині побачити її можна хіба що на картинках або рідкісних світлинах того часу – вже більш ніж сто років як Полтва опинилася замкнута в бетонних склепіннях. На відсутність водойми, в якій можна було б освіжитися під час літньої спеки, нарікають і туристи, констатуючи: “Львову не вистачає моря”. Куди утекти від міського пилу і метушні, де львів’янам можна з’єднатися з природою і освіжитися, з’ясував Status Quo.

Улюблені, але заборонені

Офіційно у місті Львові є 82 водойми. Проте, у жодній з них не можна купатися. А ті, хто купається, – роблять це на власний страх і ризик. За словами начальника управління екології та благоустрою Львівської міської ради Андрія Галушки, відповідно до українського законодавства, місця масового відпочинку на водних об’єктах визначаються органами місцевого самоврядування та узгоджуються з територіальними установами державної санітарно-епідеміологічної служби.

“Для отримання дозволу на купання лише чистої води – недостатньо. Повинні бути ще створені рятувальні пости і під’їзні шляхи для рятувальних служб, влаштовані роздягальні, туалети, встановлені буйки й інформаційні стенди”, – розповів він . У Львові жодна з водойм не має всього того, що вимагає законодавство.

За словами Галушки, у багатьох львівських озерах містяни купаються, незважаючи на заборону: у Левандівському озері, у водоймі парку “Горіховий гай”, у Піскових озерах.

“Згідно з нашими спостереженнями, вода там достатньо хорошої якості. Однак люди там купаються на свій ризик”, – розповів чиновник

Левандівське озеро

Водойма є частиною парку “Озеро Левандівське”. Вона розташована в Залізничному районі міста, неподалік Львівського холодокомбінату, і “закована” в бетон. Довкола облаштовані хідники, викладені плиткою. Поруч – дитячий майданчик і житлові будинки. Площа Левандівського озера – 1,9 га.

Наприкінці 2015 року дно озера очистили від мулу, водойму засипали піском та провели дезінфекцію. Також відновили бортові стінки та прибрали з берегів сміття.

Цьогоріч в управлінні екології Львівської міської ради розробили концепцію розвитку та оновлення узбережжя Левандівського озера. Тут планують створити перший у Львові міський пляж. За словами Галушки, втілення проекту коштуватиме близько 350 тис. грн. Незважаючи на те, що офіційно купатися тут заборонено, у Левандівському озері в теплу пору року з року в рік купаються львів’яни.

Горіховий гай

Озеро у парку “Горіховий гай”, що у Франківському районі Львова, містяни називають не інакше як “озеро в парку “Горіховий гай”. Шаленої популярності серед відпочиваючих воно набрало лише в останні два-три роки, адже до того це було не озеро, а, швидше, болото, завалене сміттям. У 2014 році завдяки роботі небайдужих активістів у “Горіховому гаю” відбулося масштабнее прибирання. З озера вибрали дві вантажівки автомобільних шин (неподалік розташовані гаражі) і ще близько 10 вантажівок сміття. Також відновили джерело, унаслідок чого піднявся рівень води. Купатися в озері дозволу немає, але місце дуже популярне серед львів’ян, особливо у вихідні дні.

Піскові озера

Піскові озера – невеликий парк у Франківському районі Львова, улюблене місце відпочинку жителів мікрорайону з населенням близько 15 тисяч. Парк був облаштований у 1960-ті роки на місці колишніх кар’єрів з видобутку піску. В середині XX століття на місці парку було сміттєзвалище. У радянський період озера називалися Алтайськими, під час перейменувань на початку 1990-х років були названі Пісковими.

Піскові озера у Львові дуже популярні, і не лише серед мешканців мікрорайону. Тут ловлять рибу, засмагають. Незважаючи на відсутність офіційного дозволу, у теплу пору року у водоймах залюбки купаються. До речі, як люди, так і собаки.

Винниківське озеро

Серед головних переваг Винниківського озера – зручне транспортне сполучення і місце розташування (8 км від центру Львова). На додачу – сусідство з лісом і піщаний пляж. Винниківське озеро – місце популярне для відпочинку на природі ще з радянських часів. Не дивно, що тут добре розвинена інфраструктура. Можна взяти на прокат лежак, альтанку, мангал, катамаран. Продають морозиво і холодні напої.

Озеро у Винниках штучно створили у 50-х роках минулого століття як рекреаційну зону, тоді ж і з’явилися перші пляжі. У радянські часи водойму називали Комсомольським озером, тому від представників старшого покоління ще досі можна почути: “були ми на вихідних на Комсомольському”. У 2002 році міська рада надала дозвіл на приватизацію території озера, його загородили та завезли пісок.

На території “Озера Винниківського” є два пляжі.

Вхід платний – від 20 гривень.

Озеро в Брюховичах

Озеро в смт Брюховичі  популярне серед львів’ян також завдяки зручному транспортному сполученню зі Львовом. Серед додаткових його переваг – шезлонги з парасольками й альтанки, які, за бажанням, можна орендувати, невеличке кафе з морозивом і холодними напоями. Серед “мінусів” – відсутність піщаного пляжу.

Вхід платний – від 15 гривень.

Озеро “Муроване”

Озеро “Муроване” знаходиться у 9 км від Львова, недалеко від ринку  “Галицьке перехрестя”. Пляж біля водойми – піщаний. Окрім відпочинку на пляжі можна орендувати мангал і альтанку. Серед недоліків – велика популярність водойми, тож на вихідні тут аж надто людно. Також “мінусом” можна назвати і відсутність поруч кафе. До найближчого магазину треба пройти кількасот метрів.

Вхід платний – від 10 гривень.

На Львівщині придатні для купання лише 15 озер

Як повідомили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації, у Львівській області функціонує 15 належно підготовлених місць для відпочинку на водних об’єктах – у Перемишлянському, Жовківському, Миколаївському, Пустомитівському, Дрогобицькому районах. Проте безпосередньо у Львові немає жодної водойми, яка була б придатна для купання. Як, до прикладу, і в таких великих містах, як:  Борислав, Трускавець, Самбір.

Безпечними для відпочинку населення на території Перемишлянського району є: м. Перемишляни (озеро “Молодіжне”), с. Коросно (ФОП “Гац М.Б.”) та в с. Стрілки (ТзОВ “Єдем-Резорт і spa”); у Жовківському районі – с. Воля-Гамулецька (база відпочинку “Альбатрос”), с. Майдан (база відпочинку “Чарівні озера”), у Миколаївському районі – с. Задорожнє на озері “Байкал”: Приватне підприємство “Гові” – №1 та №2, ПП Буфан І.М., Яхт-клуб “Щипель О.М.”, відпочинковий комплекс “Робінзон” та ФОП Романик Я.В “Чорна перлина”, у Пустомитівському районі – с. Давидів (ПП “Случ Плюс” господарство “Бухта Вікінгів”), с. Купяшин (ДП СОБ “Львівська Швейцарія”), с. Лісневичі (відпочинково-розважальний комплекс “Озерний край”), у Дрогобицькому районі – “База відпочинку “Майдан” у с. Майдан.