Субота, 20 Квітня

ТОП-5 замків Львівщини, які мусить відвідати кожен львів’янин

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За вікном уже весна, попереду вихідні і це означає, що прийшов час для подорожей. Сайт 032.ua підготував інформацію про ТОП-5 замків Львівщини, які мусить відвідати кожен львів’янин, хоча б раз у житті.

1. Олеський замок

Перші історичні згадки про цей замок сягають ще 1327 року. Історики припускають, що замок побудував один із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича – Лев або ж Андрій. Всередині Олеського замку діє музей, в якому зібрані сотні творів старовинного мистецтва, а також працює ресторан. Зазначимо, що сьогодні будівлю вважають однією із найстаріших фортець України часів Київської Русі.

Коли можна потрапити у замок? Щодня, окрім понеділка з 11:00 до 16.00.

2. Підгорецький замок

Підгорецький замок розташований неподалік від Олеська – всього лише за 8 км. Колись його називали одним із найгарніших в Європі і є одним із найкращих зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Сьогодні Підгорецький замок зараз на реконструкції, але він дуже красивий і ви зможете прогулятися по його території.

Серед розваг, які пропонують відвідувачам – можливість спуститись в підземелля замку. Насправді, там нічого особливого немає, але заради цікавості сходити можна.

До речі, біля замку є розташований бароковий костел XVIII ст., який теж варто відвідати.

Коли можна потрапити у замок? з 10:30 до 17:00. Вихідний день у понеділок.

3. Свірзький замок

Свірзький замок, Львівська обл.
Фото – Maxim Ritus

Свірзький замок розташований у 45 км від Львова у селі Свірж. Серед усіх замків Львівської області, його називають найбільш романтичним, адже з одного боку замку затишний парк, з іншого – красиве озеро. Замок має два входи, відповідно і два дворики. Один був призначений для власників і гостей, інший – для слуг.

До речі, свого часу тут знімали частину сцен радянського фільму “Д’Артаньян і три мушкетери”.

4. Старосільський замок

Замок у Старому селі розташований за 22 км. від Львова. На жаль, сьогодні він більше нагадує руїни, всередині яких можна знайти багато сміття. Але так, як це пам’ятка архітектури XVI—XVII століть і цей замок вважається найбільшим у Львівській області (площа 2 га), ми вважаємо, його варто відвідати.

5. Золочівський замок

Золочівський замок збудований у першій третині 17 ст., як оборонна фортеця. У дворі замку є два палаци. Більший з них має назву Великого палацу, а навпроти виїзної вежі розташований Китайський палац. Він до речі, вважається унікальною пам’яткою архітектури.

Автор: Ірина ТРУШ, 032.ua