Понеділок, 14 Жовтня

Топ-5 “найтепліших” напоїв для холодних осінніх вечорів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Україну з настанням жовтня прийшла справжня осінь – з її холодними вечорами, морозними ранками і золотими деревами.

А це значить, що настав час і для теплих пледів і “осінніх напоїв” – гарячих, ароматних і буквально необхідних для затишного і м’якого осіннього настрою.

Українські Новини розкажуть про 5 “осінніх напоїв”, які подарують відчуття тепла в найхолодніші вечори.

Глінтвейн

Рецептів глінтвейну існує безліч і готується він, в основному, на основі білого або червоного вина. Вино до кипіння доводити не варто – добре розігріти, додати мед, цитрусові та спеції -і зняти з вогню. Температура повинна досягати приблизно 80 градусів, потім напій слід зняти з вогню, і залишити на 5-7 хвилин стояти під кришкою, краще за все в якості спецій використовувати аніс, корицю і гвоздику.

Рецептів глінтвейну існує безліч.

Гарячий обліпиховий напій

Для приготування цього напою необхідна обліпиха — 1 кг, цукор — 600 г, вода для заготівлі — 200 мл і апельсин, лимон і гілочка розмарину.

Зробити заготовку: свіжу обліпиху перетерти з цукром і водою, процідити, щоб очистити від насіння, гріти на плиті, поки суміш не почне закипати. У чайник ємністю 400 мл додати 60 мл суміші, окріп, нарізані кубиками скибочки апельсина і лимона і гілочку розмарину.

Грушевий глінтвейн на білому вині

Для його приготування потрібна груша — 30 г, мед — 3 чайн. л., сік лимона — 2 чайн. л., а також гілочка розмарину, гілочка чебрецю, паличка кориці і біле вино — 120 мл. Готувати його дуже просто – у келих покласти нарізану часточками грушу, розмарин і чебрець, мед. Налити лимонний сік і вино. Розігріти і додати паличку кориці.

Глінтвейн – один з найкращих зігріваючих напоїв для осені.

Пунш

Для його приготування вам знадобиться практично той же набір інгредієнтів, що вже раніше використовувалися для грогу і глінтвейну. Вино слід нагріти до 70 градусів в емальованому або металевому посуді. Деякі цитрусові ріжуть на шматочки, а з деяких просто слід вичавити сік. Посудину, в якому подається напій, слід нагріти, в гарячий посудину виливають вичавлений сік, ром, кладуть туди шматочки фруктів і додають проціджене вино. Для того, щоб приготувати пунш з лимонним або апельсиновим соком, вам знадобиться пів-літри рому, літр води, 250 г цукру, 0,75 літра білого вина, два апельсини, два лимона.

В холодні осінні вечори особливо необхідні смачні зігріваючі напої.

Індійський чай масала

Візьміть 4 шт. кардамону, паличку кориці довжиною 2 см, 5 горошин чорного перцю, 0,5 ч. л. сухого імбиру. Всі спеції подрібніть в однорідну масу, додайте до чайним листям, залийте 1/2 склянки води, доведіть до кипіння і варіть 1 хвилину, помішуючи. Додайте склянку молока, знову закип’ятіть, підсолодіть цукром за смаком і ще 1 хвилину поваріть. Готовий чай процідіть через ситечко.

Масала – напій родом з Індійського субконтиненту, одержуваний шляхом заварювання чаю з сумішшю індійських спецій.