П’ятниця, 8 Листопада

Температура в салонах львівських маршруток сягає 37°C

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівські маршрутки – суворий і безпощадний вид транспорту. І мова цього разу не про переповнені маршрутки чи неввічливих водіїв, а про температуру у салоні автобуса, адже в особливо спекотні дні літа маршрутка перетворюються в справжнісіньку сауну.

Журналіст 032 вирішив дізнатися, до скількох градусів доходить температура у львівських маршрутках і поїздив два дні в автобусах із градусником.

П’ятниця. 28 липня.

“На годиннику 16:23. На зупинці , що біля пр. Чорновола, 63 заходимо в автобус, який курсує за маршрутом №31 і їде до Залізничного вокзалу. Сідаємо біля вікна і їдемо до центру. О 16:33 приїжджаємо до зупинки, що біля готелю «Львів» і бачимо, що всього лише за десять хвилин температура градусника піднялася до 31 градуса.

Виходимо з автобуса, переходимо дорогу і на зупинці біля «Кумпеля» о 16: 36 заходимо в автобус №1а. Проїжджаємо кілька зупинок і вже розуміємо, що в автобусі немає чим дихати. Відчинені вікна не допомагають, а коли автобус проїжджав по вулиці Липинського одній із пасажирок стало погано. Вона раптово знепритомніла. Скоріш за все через спеку. Коли ми доїхали до кінцевої, а це було о 16:57, то позначка на градуснику досягла 35 градусів.

Далі ми пересіли в автобус №51, який курсує за маршрутом ТЦ «Вікторія Гарденс»- Галицьке перехрестя». В цій маршрутці було теж дуже спекотно, втім  значно менше людей. За 16 хвилин перебування в автобусі градусник показав позначку – 34 градуси тепла, це при тому, що температура повітря на вулиці у той день становила менше 30-ти градусів.

Понеділок. 31 липня.

Знову сідаємо в автобус на зупинці, що біля пр. Чорновола, 63 (там просто наша редакція розташована). Цього разу обираємо автобус №34, який їде за маршрутом с. Білогорща – вулиці Чигиринська.

На годиннику 16:43. В автобусі відчинені всі вікна, але кожен пасажир розуміє, що це не надто допомагає. Потрібен кондиціонер. О 17:02 ми проїжджаємо Привокзальний ринок і розуміємо, що в автобусі так спекотно, що треба виходити. Ми вийшли біля торгового центру «Скриня», щоб купити води і мати змогу продовжити експеримент.

Перед тим, як виходити з салону зафіксували, яка температура була в маршрутці. Термометр показував 36 градусів тепла.

Купивши холодної води, ми вирішили продовжити експеримент. Цього разу хотіли перевірити, чи буде менш спекотно у новеньких низькопідлогових автобусах, які нещодавно наше місто закупило у заводу «Електрон», тому пішли на площу Двірцеву і зайшли в автобус, який курсує за маршрутом №16.

О 17:20, автобус виїхав із кінцевої. Спершу термометр показував 32 градуси, потім 34-35, а згодом 36-37 градусів.  В результаті, коли автобус приїхав на Сихів і ми виходили з салону, градусник залишився на позначці 36,5.

Додамо, що виходили ми біля ринку «Шувар», а загальна тривалість поїздки становила 41 хвилину.

До слова, як зазначають медики, температура повітря вище +30 – це не тільки дискомфорт і підвищене потовиділення, а й істотна шкода для здоров’я. При таких температурах у людей загострюються практично всі хронічні захворювання. Зовсім погано стає тим, хто страждає від серцево-судинних захворювань: гіпертонії, стенокардії, ішемії.

При підвищеній температурі повітря серце починає працювати інтенсивніше, частішає пульс, судини розширюються, часто падає кров’яний тиск.

Крім того, якщо повітря спекотніше, ніж +27, це впливає на психіку людини – підвищується агресія, з’являється безсоння і підвищена тривожність.”

Відео експерименту:

Джерело www.032.ua