Соціальний експеримент: блогер розкидав містами України 50 гаманців

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Співзасновник monobank Михайло Рогальський провів соціальний експеримент. Він і його команда “втратили” гаманці у Києві, Одесі, Львові, Харкові та Дніпрі, а також на благодійному заході “Кураж”.

Про це повідомляє ain.ua. Для експерименту в 50 однакових гаманців Рогальський поклав готівку, стопку візитівок на одне ім’я (щоб було зрозуміло, хто господар гаманця), порожню банківську картку і записку з пін-кодом. Кожна група візитівок мала унікальне ПІБ, що дозволяло визначити подальшу долю гаманця. У 40 гаманців поклали по 50 грн готівкою, а в решту 10 – по 500 грн. Ще десять гаманців вирішили “втратити” на “Куражі”.

Саме з “Куражу” почали експеримент. Всі десять “втрачених” гаманців у результаті повернули “власнику”, але два з них були без готівки. Багато людей залишали знахідку на інфо-стійці. “У місцях, де є охорона або будь-яка адміністрація, люди часто навіть не заглядають всередину гаманця, а відразу несуть цей гаманець представнику місцевої влади”, – розповідає Рогальський.

Для основного етапу експерименту Рогальський відправив співробітникам monobank у різних містах посилки з гаманцями. В результаті вийшов побічний експеримент: із 40 гаманців 4 доставили порожніми. Спустошили саме ті гаманці, в які автор експерименту поклав по 500 грн. В результаті пересилання втратили 2000 грн.

 

На початку експерименту сам Рогальський припускав, що повернуть приблизно половину. Але з 50 гаманців у первозданному стані спробували повернути тільки 15. Ще двоє людей зателефонували й запропонували повернути гаманець, але сказали, що грошей там вже немає. З 500 гривнями всередині повернувся тільки один гаманець. Таким чином Рогальський зробив висновок, що чим менше грошей у гаманці, тим більше шансів, що його повернуть.

Найчастіше гаманці повертали в Харкові, в Одесі жоден із 10 так і не повернули. Крім цього, із 33 гаманців, які взагалі не повернули, в 14 випадках спробували зняти гроші з картки.