Вівторок, 27 Лютого

Сьогодні відзначаємо День Збройних сил України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

День Збройних сил України – святковий день на честь ЗСУ, встановлений постановою Верховної Ради України 1993 року

Цей день відзначають щорічно 6 грудня, в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні сили України», пише Львівська газета.

Цього дня зазвичай відзначають урочистою церемонією покладання квітів до могили Невідомого солдата, Божественною літургією. У війську проходять урочисті збори, церемонія вручення державних нагород і святковий концерт.

За традицією, щороку президент України вітає всіх службовців української армії, відзначаючи значну роль цих людей у підтримці Україною свого незалежного статусу.

Збройні сили України – це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладено оборону України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору в межах територіального моря України.

Верховним Головнокомандувачем Збройних сил України є Президент України. Безпосереднє керівництво Збройними силами України в мирний та воєнний час здійснює Головнокомандувач Збройних сил України.

Міністерство оборони України, в підпорядкуванні якого перебувають Збройні сили України, бере участь у реалізації державної політики з питань оборони і військового будівництва, координує діяльність державних органів та органів місцевого самоврядування щодо підготовки держави до оборони, аналізує військово-політичну обстановку, визначає рівень воєнної загрози національній безпеці України, забезпечує функціонування Збройних сил та їх готовність до виконання покладених на них функцій та завдань.

Починаючи з 2009 року, до Дня Збройних сил України присуджують дві премії імені Богдана Хмельницького за найкраще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва в розмірі 10 тисяч гривень.