Вівторок, 21 Травня

Славетні українці в картинах “львівського” художника Володимира Слєпченка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

“Обрані часом” – так називається авторська серія психологічних портретів Володимира Слєпченка. До неї входить галерея портретів славетних українців. Серед них – як постаті із сивої давнини, так і сучасники: Ярослав Мудрий, Григорій Сковорода, Іван Мазепа, В’ячеслав Чороновіл, Валерій Лобановський, Ліна Костенко…

Усі підібрані не навмання. Відбір пройшов тривалий процес авторського аналізу. В усіх портретах Володимир Слєпченко упевнено відкарбовує свій авторський стиль: картини пише у власній манері арт-лайну: мистецтва лінії.

Мета цього проекту – долучитись до відродження і розвитку національної патріотичної ідеї Української держави шляхом створення великої серії художніх портретів , галереї Великих Українців з часів Київської Русі і до нашого часу.

Тарас Шевченко, 2011

Хто такі Великі (видатні) Українці? Серед великої кількості імен, посилаючись на архівні, історичні і літературні факти обираються ті , які все своє життя ,розум, талант і діяльність присвятили Україні , її розвитку, і які можуть слугувати прикладом для теперішнього і наступних поколінь українців.

Живописна серія « Галерея портретів славетних українців» в межах проекту «Обрані часом», яка налічує понад 60 творів доносить до нас образи видатних співвітчизників , народжених родючою українською землею та поєднаних з нею життям і долею. Всі портрети виконані в авторській манері «артлайн» ( що означає мистецтво лінії) і попри їх яскраву індивідуальну впізнаваність, відзначені символічністю та монументальністю.

Автор , художник Володимир Слєпченко , який до 1999 року мешкав у Львові, де пройшло становлення його унікального таланту , написав цілу низку портретів особистостей , які народились або працювали у прекрасному мистецькому середовищі Львова. Такі як, Король Данило Галицький, митрополит Андрей Шептицький , Соломія Крушельницька, Мирослав Скорик, Володимир Івасюк , Вячеслав Чорновіл, Іван Франко , Борис Возницький і інші.

Ця серія портретів виконана в новій експериментальній живописній манері, якій автор дав назву «Арт-лайн», або мистецтво лінії. Іншими словами: писання твору засобами паралельних кольорових ліній, смужок, стрічок, прямокутників, плінф, з яких складається задуманий автором образ. Це далеко не просте завдання – згаданими засобами створити кольорову гамму, форму, об’єм, світлотінь. А головне, передати характер зображеної людини. Форму можна розбити, подрібнити на більші і менші частки, ніби на молекули і атоми, з яких складаються живі клітини чи предмети.[/caption]

Манера виникла, як реакція на цивілізаційний науковий прогрес кінця 20-го початку 21-го століть. Це намагання відтворити рух і швидкоплинність часу. Рух,в якому ми бачимо надзвичайні, космічні, цифрові та інтернетні швидкості.

Завдання цього проекту також полягає в тому, щоб ці портрети можна було тиражувати , щоб вони знайшли своє місце в дитячих закладах, школах , ліцеях вишах, бібліотеках , та різних установах і організаціях.

У лінії “Обрані часом” представлені також визнані світом особистості. Приміром, да Вінчі, Данте, Моцарт, Шекспір. А те, що серія зі славетними українцями входить до “Обраних часом” – зовсім не випадковість.

Народився 13 листопада 1947р. в м. Олексіївка, Бєлгородської області. У 1968р. закінчив живописне відділення Іванівського художнього училища. У 1981р. закінчив факультет графіки Української академії друкарства, м. Львів.

Живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрету. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» ( мистецтво лінії).

Учасник численних обласних, республіканських, закордонних і міжнародних виставок. Лауреат багатьох республіканських та міжнародних премій. З 1970 року відбулось більше 60 персональних виставок в Україні, Росії, Польщі, Франції , Німеччині, Канаді, Пн. Кореї, Ізраїлі, Словаччині, Італії, Греції,Іспанії, Японії та інших країнах. Учасник групової виставки Українських художників «Осінній Салон –90» м. Париж. Спеціальний приз на Міжнародній виставці в Національному музеї КОБЕ ( Японія) 2011р. Оформив низку поетичних збірок провідних українських і іноземних авторів. Написав портрети багатьох визначних і відомих людей світу . Живописні та графічні твори Володимира Слєпченка знаходяться в музеях , галереях та приватних колекціях України та багатьох країн світу. З 2005 року портрет Великого Магістра Мальтійського Ордену Ендрю Берті знаходиться в постійній експозиції Галереї шедеврів на Мальті.

Відзначений високими нагородами Державними, суспільними і церковними України та інших країн світу. Дійсний член ( академік) Української академії наук та Всесвітньої академії мистецтв ( Mondial ART Academia) у Франціі.

Всю галерею портретів славетних українців можете переглянути за посиланням.

Серія робіт “Генії світової цивілізації” за посиланням.