Вівторок, 27 Лютого

Скільки коштує відпочинок на українських курортах та в інших країнах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Морський курортний сезон в Україні може тривати до середини вересня, а отже ще є час запланувати відпочинок. Водночас майже в усіх країнах, які є доступними для українців, він також триватиме переважно до середини або до кінця вересня, крім Єгипту — там сезон триває майже цілий рік.

У зв’язку з коронавірусом, більшість країн світу залишаються закритими. На щастя, кордони для наших людей відкрили Туреччина, Єгипет, Болгарія, Чорногорія, Албанія та низка інших країн. І найголовніше – доступні курорти на території України.

Відпочинок на Чорному морі

Одеська область:

 • Затока — вартість відпочинку починається від 150 грн на добу у приватному секторі. Житло зі зручностями коштуватиме від 350 грн до 1 тис. грн з людини на добу. Водночас VIP або преміум житло коштуватиме від 1600 грн з людини на добу.
 • Кароліно-Бугаз — так само, як і в Затоці, вартість відпочинку у приватному секторі починається зі 150 грн з людини на добу. Житло зі зручностями коштує від 350 до 850 грн з людини на добу. А окремий котедж або будинок коштуватиме 5,5-6,5 тис. грн на добу.
 • Грибівка — житло без зручностей коштуватиме від 150-300 грн на добу з людини. Житло зі зручностями обійдеться від 350 до 850 грн на добу. Житло преміумкласу коштуватиме від 1,3 тис. грн на добу, а котедж можна винайняти за 2,5 тис. — 3 тис. грн на добу.
 • Чорноморськ — житло в місті зі зручностями можна винайняти за 400-800 грн. Вілла з басейном коштуватиме від 7 тис. до 10 тис. грн на добу. Оренда однокімнатної квартири обійдеться від 500 до 700 грн.
 • Санжійка — один із найбюджетніших курортів в Одеській області. Номер зі зручностями коштуватиме від 300 до 700 грн, а окремий котедж можна орендувати від 1,5 тис. грн до 3 тис. грн.

Миколаївська область:

 • Коблево — номер зі зручностями можна винайняти за 350-900 грн з людини залежно від рівня комфорту. Житло преміумкласу коштуватиме від 1500 грн з людину на добу. А цілий котедж можна орендувати за 4-6 тис. грн. Також існує можливість відпочинку в кемпінгу — від 50 до 100 грн з людини на добу.
 • Очаків — номер із частковими зручностями можна орендувати за 150-300 грн. А номер з усіма зручностями обійдеться у 300-600 грн з людини на добу. Квартира ж коштуватиме від 400 до 600 грн на добу.
 • Кінбурнська коса — місце для кемпінгу коштуватиме 100 грн з людини. За таку ж ціну можна орендувати номер без зручностей. Номер зі зручностями коштуватиме 200-600 грн з людини на добу. А цілий котедж можна винайняти за 2-2,5 тис. грн.

Херсонська область:

 • Скадовськ — житло зі зручностями тут коштуватиме від 200-550 грн на добу з людини. Однокімнатну квартиру можна орендувати за 500-800 грн. Водночас оренда будиночка біля моря обійдеться щонайменше у 1,5 тис. грн.
 • Залізний Порт — оренда житла у приватному секторі коштуватиме 100-250 грн з людини на добу. Номер зі зручностями на поверсі можна винайняти за 200-300 грн з людини. Номер середнього рівня зі зручностями обійдеться у 250-700 грн на добу. Вартість житла преміумкласу починається від 1,5 тис. грн з людини на добу.
 • Лазурне – оренда житла без зручностей коштуватиме 100-200 грн з людини на добу. Номер з частковими зручностями можна знайти за 150-300 грн, а житло зі зручностями — за 350-650 грн на добу з людини. Водночас котедж можна орендувати за 2-2,5 тис. грн на добу.

Відпочинок на Азовському морі

Курорти на Азовському морі є не менш популярними за чорноморські. Море є мілким, але це позитивно впливає на температуру води. Курорти на Азовському морі добре підходять для відпочинку з дітьми.

 • Генічеськ — бюджетне житло зі зручностями на поверсі коштуватиме від 200 до 350 грн на добу з людини. Житло зі зручностями можна знайти за 300-600 грн з людини. Водночас квартира в центрі міста коштуватиме від 500 грн на добу. Житло з декількома кімнатами обійдеться від 2 тис. грн.
 • Арабатська стрілка — номера зі зручностями на території можна знайти за 100-250 грн з людини на добу. Житло зі зручностями на поверсі коштуватиме 250-350 грн. «Люкс» та «напівлюкс» коштуватиме 300-600 грн з людини на добу. Двокімнатні апартаменти з кухнею можна орендувати за 3-4 тис. грн на добу.
 • Бердянськ — номер зі зручностями на поверсі коштуватиме 200-450 грн на добу з людини. Житло ж категорії «люкс» та «напівлюкс» обійдеться у 400-800 грн з людини, а номера преміумкласу або апартаменти — від 1,5 тис. грн з людини. Окремі котеджі можна орендувати за 3,5-7 тис. грн на добу. Однокімнатну квартиру в місті можна знайти за 500-700 грн.

Відпочинок за кордоном

Цього року в українців досить обмежений список країн, до яких можна подорожувати. Однак усе ще є можливість потрапити за кордон за досить доступними цінами.

 • Єгипет. Відпочинок у країні фараонів коштуватиме від $300 протягом семи днів на людину залежно від курорту та кількості зірок у готелі. Варто зазначити, що майже в усіх готелях Єгипту діє система «все включено», тому із собою можна буде взяти невелику кількість коштів, яка покриє вартість екскурсій, сувенірів і відвідування кафе чи ресторанів.
 • Туреччина. Вартість відпочинку в Туреччині також залежить від кількості зірок у готелі, курорту та сезону. Відпочинок у тризірковому готелі впродовж семи днів коштуватиме від 410 євро на двох. Чотиризіркові готелі пропонують відпочинок вартістю від 480 євро за двох. А відпочинок у п’ятизірковому готелі обійдеться щонайменше у 620 євро на двох. Зазвичай турецькі готелі пропонують харчування «все включено».
 • Болгарія. Тижневий відпочинок у Болгарії коштуватиме щонайменше 230 євро з людини. Ціна залежатиме від курорту, кількості зірок у готелі та наявності харчування. Зазвичай у Болгарії пропонують сніданки та вечері (їх включено у вартість проживання), однак можна знайти варіанти й з «усе включено». Відпочинок у п’ятизірковому готелі коштуватиме щонайменше 500 євро на людину.
 • Чорногорія. Найдешевший варіант подорожі на двох до Чорногорії коштує приблизно 20 тис. грн. Однак ціна туру в середньому обійдеться у понад 32 тис. грн на двох. Варто зазначити, що чорногорські готелі зазвичай не включають харчування у вартість проживання. Отже, доведеться планувати ще й витрати на харчування.
 • Албанія. Відпочинок в Албанії у тризірковому готелі коштуватиме приблизно $400 за двох туристів. Відпочинок у готелях з більшою кількістю зірок коштуватиме від $670 на двох. Варто зазначити, що готелі Албанії також не включають харчування у вартість номеру. Однак деякі включають у вартість проживання сніданки.

Джерело: Юлія Устимович / The Page.