Шацькі озера. Чи не у всіх асоціюються з найглибшим та одним з найбільших озер України Світязем. А що ще побачити на Шацьких озерах? Очевидно, що на першому місці будуть самі водойми, бо їх налічують аж 22. Та рекреаційна діяльність розвивається лише біля декількох з них, а саме біля озер: Світязь, Пісочне, Чорне Велике, Люцимер, Пулемецьке, Соминець, Перемут. Розповідає Анна Кравченко.
⠀
1. Найбільше і найвідоміше з них Світязь — саме воно на фото. За останні 2 роки на березі озера облаштували круту інфраструктуру, тож відпочивати там надзвичайно приємно.
⠀
2. Озеро Пісочне — друге за популярністю. На його березі знаходиться радянський санаторій Лісова Пісня. Не дуже люблю все радянське, бо зазвичай воно має зашарпаний вигляд. Та все ж можна прогулятися й скласти своє враження, багато часу не займе. Тим паче прогулянки вздовж берегової лінії озера завжди приємні.
⠀
3. Антенне поле уран-3 біля озера Світязь — шикарна локація. Вже відвідали і можу сміливо рекомендувати.
⠀
4. Згоранські озера — місце дуже затишне, оточене сосновим лісом. А ще тут море грибів. Є інфраструктура.
5. В районі Шацьких озер знаходиться багато хуторів. Деякі з них дуже дикі, тож якщо матимете час погуляйте.
⠀
6. Садиба Гутовського біля озера Велике Піщанське — якщо любите руїни. На жаль, порадити не можу, бо садиба так заросла, що ми її ледве знайшли в чагарниках.
7. Музей фауни в Шацьку. В даний час в музеї нараховується більше 400 видів звірів і птахів, які проживають на території України або зустрічаються осінню і весною під час міграції.
⠀
8. Село Грабове. Село славиться своїми бойовими стежками. Так, просто за місцевою школою знаходиться дзот, в якому оборонялись прикордонники під час нападу нацистів у роки Другої світової.
⠀
9. Аномальна зона в селі Кошари. На піщаних дюнах там росте дивний ліс, стовбури якого викручені у всіх можливих і неможливих формах.
Де жити? Три дуже файні варіанти:
Що скуштувати?
- Раки
- Вугор і сомики
- Пончики з різною начинкою (в сезон носять по набережній)