Неділя, 26 Травня

Що таке стандарт USB-C та чому він використовується для ноутбуків?

USB type C – це найновіший тип роз’єму, створений для уніфікації способів підключення портативних пристроїв. Основне завдання цього стандарту – передача даних та забезпечення енергією. Для нього характерні:

  • універсальність, тобто можливість поєднання з будь-яким типом пристроїв;
  • висока швидкість передачі даних – до 10 Гбіт/с (саме така швидкість дозволяє відправити, наприклад, фільм у роздільній здатності 4К);
  • висока потужність електроживлення – навіть пристрої із споживаною потужністю до 100 Вт;
  • компактний та симетричний дизайн – цей роз’єм може бути змонтований як у невеликому мобільному обладнанні (смартфон), так і великому стаціонарному (монітор).

USB-C у ноутбуках

USB Type-C використовується у багатьох пристроях, таких як ноутбук, смартфон, флешка, монітор, зарядний пристрій або навіть навушники. В даний час, купуючи ноутбук, ми можемо бути впевнені, що він буде оснащений USB-C роз’ємом. І це не дивно.

Роз’єм USB-C і кабель з цієї пропозиції https://www.aks.ua/uk/catalog/usb/tip/dlya-zaryadki-noutbukov-pd , які підтримують стандарт Power Delivery, дозволяють без проблем зарядити ноутбук протягом кількох десятків хвилин, а також заживити смартфон вже від акумулятора лептопа. Це можливо завдяки сучасним технологіям, які використовуються в аксесуарах, що підтримують двосторонній режим передачі енергії.

Крім можливості зарядки, USB-C дозволяє передавати дані з дуже високою швидкістю, а значить заощаджувати час користувача та отримувати більше задоволення від використання ноутбука.

Крім того, завдяки представленим на ринку численним перехідникам та концентраторам для ноутбука ми можемо підключити будь-який периферійний пристрій, у тому числі монітор або принтер.

Обслуговування порту USB-C

Як виявилося, думки щодо чищення портів та роз’ємів розділилися. Одне можна сказати, напевно, для якісної профілактики USB-C не обійтися без стисненого повітря. Потужний повітряний потік видалить більшу частину пилу та бруду. Слід пам’ятати, що балончик необхідно тримати вертикально та розпорошувати повітря багаторазовими та короткочасними натисканнями на клапан.

У разі виявлення стійких забруднень у роз’ємі використовується зубочистка. Категорично заборонено видаляти сміття та бруд металевими предметами: голками, скріпками тощо.

USB-C — наше майбутнє?

Зважаючи на те, як швидко розвивається ця технологія, можна впевнено сказати, що USB-TypeC – це наше найближче майбутнє. І нехай ці прогнози справдяться, адже USB-C покращить та полегшить життя кожному користувачеві пристрою у цьому світі.