Вівторок, 16 Квітня

Що за фільм знімають у центрі Львова: 7 фактів про «Шляхетних волоцюг»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Від вчора, 16-го серпня, у Львові знімають фільм про батярів. Твоє Місто пропонує кілька фактів про майбутню стрічку.

На площі Ринок розпочалися зйомки авантюрної комедії режисера Олександра Березаня «Шляхетні волоцюги» про славетних львівських відчайдухів.

  • Яскраві образи в епізодах втілюють Брати Гадюкіни, які виконують у стрічці низку веселих батярських пісень.
  • Проект повнометражного художнього фільму «Шляхетні волоцюги» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. На великі екрани він має вийти восени 2018-го року.

© Микола Тис/ZIK

  • За словами творців стрічки, «Шляхетні волоцюги» є фільмом-ремейком польського комедійного мюзиклу «Włóczęgi» («Бродяги») 1939 року, який знімався у Львові й став шедевром довоєнного кінематографу. Саме там вперше прозвучала популярна пісня «Тільки у Львові».
  • Дія стрічки відбувається у довоєнному Львові у 1938-39 роках. Проте фільм Олександра Березаня не є версією польського. «По-перше, це сучасний фільм, а по-друге – український. І я би не називав його ремейком, а скоріше таким, який створюється за мотивами відомої польської кінострічки Міхала Вашинського, що надихнула авторів на написання цього сценарію. Але у нас залишилась основна канва», – зазначив режисер.

© Микола Тис/ZIK

  • Зйомки проходитимуть у Львові та Києві. Анонсують, що знімальні майданчики фільму охоплять найатмосферніші місця – візитівки міста. «Ми зніматимемо в історичній частині Львова: на площі Ринок, вулиці Вірменській, Личаківському кладовищі, у Домініканському соборі та інших упізнаваних місцях міста. А у Києві будуватимемо деякі об’єкти для ключових сцен, а також літатимемо на повітряній кулі», – розповів продюсер Геннадій Богук.
  • Фільм розкриє колорит субкультури львівських батярів через їхню мову та пісні. Вірність дружбі й готовність до самопожертви передаються сюжетом картини через низку комічних ситуацій. Глядач спостерігатиме трансформацію свідомості молодих людей від гульвіс до серйозних, зрілих особистостей з благородною метою в житті.

© Справжня Варта

  • Батяри – субкультура, яка існувала у Львові в середині ХІХ – середині ХХ ст. Первісно батяри були дрібними злодіями й хуліганами. Згодом суть батярства змістилася з криміналу в бік авантюризму та різноманітних веселих витівок.