Понеділок, 15 Серпня

Садовий показав будинок зсередини, як живе він та його родина

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Родина Садових: який будинок львівського мера всередині? Як родина виховує своїх п’ятьох синів? Чим харчуються? Як сім’я міського очільника пережила oзбрoєний напад? І як це бути першою леді міста? В ексклюзивному матеріалі передачі Життя Відомих Людей (відео в кінці статті).

Місцеві знають, де його будинок, а туристи іноді спеціально приїжджають, щоб хоча б зовні подивитися на те, як живе мер міста Лева.

“Ооо, там мер живе, там мер живе!”, – так часто вигукують перехожі, які проходять стежиною повз будинок мера, роздивляються та фотографуються. Пан Андрій говорить, що деколи вийде та щось заговорить до них, аби бути завжди публічним до громади.

Його оселя – це 660 квадратних метрів площі, де у кожного з синів є своя кімната для власного простору та розвитку. Всередині будинку Андрія досить звичайний ремонт, без дорогого інтер’єру. Також політик у своєму будинку у вітальні іноді приймає закордонних гостей.

Також з ними в будинку живе невелика собачка, яку назвали Йотамі. Назвали в честь п’ятьох синів – Йосипа, Тадея, Антонія, Михайла та Івана, створивши такий акронім. Між синами приблизно по 2 роки різниці, найстаршому 17 років, а наймолодшому 8. Усі мають спільне захоплення – конструктор LEGO, у них аж ціла окрема кімната іграшок.

А ось у старших Садових свої захоплення. Катерина – мистецтвознавиця, тому вони з Андрієм обожнюють колекціонувати багато народного. Навіть повно елементів будинку від українського виробника: килими, керамічні вази з місцевого заводу, горщики, а ще багато рушників та вишитих картин та ікон. Навіть у холодильнику – все своє – домашнє.

“Тато Каті живе на селі. Там свиню тримають, яйця є. Все своє. Ми самі маринуємо огірки, помідори, самі робимо варення”. Помагати на кухні Катерині помагає її мати – Марія Михайлівна. “Приїхала покупати Івасика,… як той народився… і отак вже лишилась в нас тут 18 років”, – жартує Садовий.

“Буває таке, що хлопці (ред. діти подружжя) здружуються з кимось, входять в якусь компанію, а потім через деяких час з’ясовується, що це дитина Андрія. І в них починається такий дисонанс, не можуть повірити, що дружать з сином мера Львова. І, на жаль, в нас ще є великі стереотипи з приводу того, що люди при владі – погані. Це шкодить трохи навіть нам, ми закриваємося…”, – розповідає жінка мера.

Розповідає подружжя також, що молодші сини доношують речі старших, які вже виросли з них. Аналогічно з новими смартфонами. Наприклад, колишній iPhone Михайла віддали молодшому Михайлу.

Дуже часто Андрій Садовий радиться зі своїми хлопцями, каже: “Якщо ти хочеш бути в цьому світі зрозумілим і сучасним, ти повинен питати своїх дітей”.

Мер ділиться – сам отримує лише мерську зарплату, яку використовує на необхідності, а бізнес передав дружині ще тоді, коли вперше став мером. Тому вона забезпечує дітей і сім’ю. Займається навіть такими сімейними питаннями, як кредит.

За 15 років при владі траплялись моменти, з якими миритись було неможливо. Двічі на будинок політика здійснювали нaпад, стріляли з гранатомета та жбурляли гранaту. Після цього один із синів запропонував встановити на подвір’ї ікону Божої Матері, яка б захищала їхню оселю.

Та найважчим випробуванням стала “сміттєва криза”. Через закриття Грибовицького сміттєзвалища у Львові ніде було зберігати та/чи переробляти відходи, а доступ до інших полігонів місту був довгий час закритий. Місто почали завалювати непотребом…

“Це, напевне, один з найскладніших моментів мого життя… проте зараз у мене є амбіція. Ми почали будувати завод по переробці відходів”, – говорить мер. Він розуміє, що труднощів на такій посаді не уникнути, тому ставиться до них по-філософськи: “Як танк йду вперед і все. Роблю свою роботу. Я кожного дня повинен давати результат, бо громада мене обрала. Таке життя. Я хотів, я це отримав. Тому я думаю, що Львів матиме хороше майбутнє”, – позитивно підсумував Андрій Садовий.

Share.