Субота, 18 Вересня

Розкажіть бабусі: пенсійне посвідчення замінять на банківську картку

Pinterest LinkedIn Tumblr +

З 1 січня 2018 року в Україні замість пенсійного посвідчення пенсіонеру видаватимуть банківську картку. Про це пише expres.ua.

Згідно з постановою Пенсійного фонду, змінювати паперове пенсійне на картку в екстреному порядку необхідності немає. Документи, видані раніше, будуть дійсні до закінчення терміну дії  або ж до їхньої заміни на нові.

Відповідно до нововведення, посвідчення може бути виготовлене або в паперовому вигляді, або у вигляді платіжної картки – за бажанням пенсіонера. Електронні посвідчення будуть для тих, хто отримує пенсію в банку, а не на пошті. На таке посвідчення-картку приходитиме пенсійна виплата, нею буде можна розраховуватися будь-де.

Платіжна картка, яка одночасно буде і пенсійним посвідченням, міститиме графічну та електронну інформацію про власника, а також ключі електронного цифрового підпису. Посвідчення-картку надаватиме банк, у якому одержувач відкриє рахунок для виплати пенсії. Електронне посвідчення використовуватиметься як платіжна картка до кінця терміну її дії, зокрема, до закінчення терміну призначення пенсії. У разі продовження терміну, встановлення інвалідності або продовження на новий термін, виготовлятимуть нове електронне пенсійне посвідчення.

Share.