Середа, 22 Травня

Правило 5 секунд: як справлятися з роботою, яку немає бажання виконувати

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Ні, це не те правило, яке говорить, що можна їсти їжу, що пролежала на землі менше 5 секунд. Я просто прочитав книгу Мела Роббіні “Правило 5 секунд”, і мені вона сподобалась. Він вчить простому, але ефективному правилу, відповідно до якого потрібно порахувати від 5 до 1, коли потрібно почати робити те, що робити не хочеться.

Класичний приклад: коли дзвонить будильник, замість того, щоб відкласти сигнал, як ми всі звикли робити, ви подумки рахуєте 5-4-3-2-1, а потім просто встаєте.

Це забавно

Моя жінка посміялась з мене, коли я запропонував їй це. Мушу визнати, спочатку мені теж було смішно. Коли я розповідаю про це іншій людині, постає питання: як цьому може бути присвячена ціла книга?

Все просто — ця книга описує сотні варіантів, коли люди використовують правило 5 секунд, щоб покращити своє життя. Всі вони дійсно мотивують. Це проста ідея, така проста, що здається дурною, але вона дійсно працює.

Чому це працює?

Причина полягає в тому, що ви берете на себе зобов’язання не брехати собі або іншим. Коли ви говорите комусь “Я рано встаю”, ви схильні діяти відповідно до цього твердженням, щоб вас не вважали брехуном, навіть якщо людина, якій ви це сказали, ніколи не дізнається правду. Ви, як правило, не хочете діяти в прямому протиріччі з тим, що ви говорите.

Те ж саме відбувається, коли ви говорите, що будете робити після закінчення відліку 5-4-3-2-1. Якщо ви скажете собі, що почнете діяти, коли відлік закінчиться, ви відчуєте стимул, щоб почати. Цього стимулу буває досить, щоб зробити зусилля над собою.

Іноді ці зусилля можуть бути прив’язані до чогось фінансово, наприклад, якщо ви купили підписку на послугу. Можливо, поради, які ви отримуєте, вам давно відомі, але оскільки ви за них заплатили, у вас набагато більше шансів добитися успіху, оскільки ви хочете бути вірними своїм початковим намірам.

Як використовувати це правило?

Я використовую його постійно. Мене турбувало, що я злився і кричав на своїх дітей, тому, коли я відчуваю бажання кричати, я рахую 5-4-3-2-1, і після цього реагую спокійно. Я не хочу починати писати статтю, яку потрібно написати, тому 5-4-3-2-1- – і я відкриваю документ.

Я не хочу робити непростий телефонний дзвінок комусь, з ким непросто розмовляти — 5-4-3-2-1, і я набираю номер.

Це не повинно бути чимось складним; виберіть за мету якийсь маленький крок. Ненавидите зубну нитку? Просто 5-4-3-2-1 і почистіть один зуб. Тільки один. І зупиніться. Звучить дивно, але найважча частина будь-якого завдання — це початок. Ви просто будуєте режим виконання завдання і формуєте особистість тієї людини, якій ця задача буде по плечу.

Автор: Дейв Вентворс
Джерело: goo.gl/MvLSVc