Вівторок, 15 Жовтня

Підготовка до IELTS самостійно: переваги, недоліки, лайфхаки

IELTS – це тест на знання англійської мови. Сьогодні він по праву вважається затребуваним іспитом світового рівня. Багато закордонних компаній, навчальних закладів та держустанов вимагають, щоб люди, які не є носіями, підтверджували свій рівень володіння англійською. Тому немає нічого дивного в тому, що підготовка до IELTS така популярна серед тих, хто вчить англійську мову.

Підготовка до IELTS самостійно: переваги, недоліки, лайфхаки

Джерело фото – https://englishprime.ua/kurs-podgotovki-k-ielts

IELTS: що це?

Щоб перебратися до англомовної країни на роботу, навчання чи на постійне житло, одного бажання буде мало. Головною метою має стати достатнє знання англійської. Здавати тестування IELTS необхідно передусім залежно від поставленої мети. Цей іспит не такий простий, як може здатися. Тому без ретельної підготовки не обійдеться.

Види IELTS

Є всього два види IELTS, які можна здати, залежно від потреб:

  • General (загальний);
  • Academic (академічний).

Перший вид необхідний, якщо той, хто здає, планує отримувати за кордоном середню освіту, роботу або просто хоче переїхати на постійній основі. Другий необхідний для вступу до ВНЗ.

Але якщо іспит необхідний навчання чи роботи, слід уточнити у організації, який вид потрібно скласти. Деякі компанії вимагають академічний варіант, а деяким ВНЗ підійде і загальний.

Етапи IELTS

Обидва згадані види складаються з чотирьох етапів. На кожен дається 40-60 хвилин, крім розмовної – 15 хвилин. Аудіювання (Listening) та мова (Speaking) нічим не відрізняються в обох випадках. У першому – потрібно прослухати аудіозапис та відповісти на запитання. У другому – поговорити із екзаменатором. Але інші два етапи мають деякі відмінності.

Читання (Reading)

Тим, кому необхідно здати академічний модуль, потрібно прочитати кілька науково-популярних текстів зі специфічною термінологією і відповісти на запитання щодо цих текстів. У випадку із загальним модулем будуть використані тексти на загальну тематику. Потім також доведеться дати відповіді на запитання

Лист (Writing)

В академічному модулі студенту доведеться описувати графіки, таблиці, після чого написати есе на академічну тему. У загальному модулі використовуються простіші теми. Потрібно написати лист (наприклад, другові чи батькам), і також написати есе на вільну тему (наприклад, про улюблену книгу).

Що потрібно знати перед тим, як почати готуватися

Численні поради, практичні завдання в мережі тощо допоможуть покращити знання англійської та підвищити бал. Але якщо рівень мови спочатку низький, то просто підготуватися до іспиту буде недостатньо. Адже завдання розраховані, переважно, на кандидатів не нижче за рівень В1, тобто. – Середній. Якщо рівень доходить до професійного, слід зосередитися безпосередньо на курсі підготовки до IELTS.

Як правильно розпланувати підготовку

Кожен етап цього тесту має свої особливості, тому й готуватися слід окремо.

Для Listening потрібно:

  1. Щодня слухати якнайбільше побіжної англійської мови. Для цього можна використовувати як аудіо, так і відео без субтитрів.
  2. Як тренування підійде підготовка до IELTS онлайн з минулих років, під час якої можна намагатися одразу записувати відповіді.

Для Reading потрібно:

  1. Багато та швидко читати.
  2. Навчитися виділяти основну суть тексту.
  3. Для академічного модуля корисно читати наукові статті зі спеціальною термінологією, для загального – достатньо журналів та статей на ненаукові теми.

Для Writing потрібно:

  1. Щодня писати вручну хоча б невеликі тексти.
  2. Намагатись писати швидко, але розбірливо.
  3. Приділяти час граматиці.

Для Speaking потрібно:

  1. Слухати та синхронно повторювати англійську мову, щоб виробити темп та виправити акцент.
  2. Знайти носія мови як співрозмовника.
  3. Записувати власну промову на диктофон та прослуховувати. Це допоможе визначити слабкі місця.

Корисні ресурси та матеріали

Якщо вибрано підготовку до IELTS самостійно, студенту не обійтися без відповідних теоретичних матеріалів. Представлений перелік друкованих та інтернет-допомог допоможе у навчанні.

Для Listening:

  • сайт BestmyTest;
  • сайт IELTS-UP;

Для Reading:

  • Insight into IELTS;
  • Focus on IELТS;

Для Writing:

  • IELTS Advantage: Writing Skills.

Для Speaking:

  • Speaking for IELTS;
  • сайт IELTS.COM.

Everything You Need to Know About IELTS Test (+Guaranteed Resources)

Переваги та недоліки самостійної підготовки

Перш ніж ухвалити остаточне рішення про підготовку без викладача, слід розглянути всі позитивні та негативні сторони цього способу.

Переваги:

  • безкоштовно;
  • вибір матеріалів для підготовки на власний смак;
  • можна самостійно коригувати графік.

Недоліки:

  • не вдасться об’єктивно оцінити власні навички на етапі листа та розмови;
  • немає гарантії, що під час підготовки до IELTS самостійно вибрані матеріали виявляться дієвими;
  • результат підготовки непередбачуваний, як і бали за іспит.

Якщо вибір зроблено, головне тепер – не сходити з наміченого шляху.