П’ять професії, які легко можна опанувати з одним лише смартфоном

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Світ швидко рухається вперед, тенденції змінюються, технології наче йдуть на крок попереду, а ми завжди в пошуках роботи. Починаючи часто ще зі старших класів школи, копійку хочеться заробити. Зараз ми переживаємо усі разом бентежний період незавершеного карантину, коли багато людей залишились без праці. Однак є кілька варіантів, які можуть вам знадобитись і підійти в будь-який період життя.
Studtravel поділився списком професій, фахівцем із яких можна стати, маючи лише хороший смартфон.

Блогер

Соцмережі як робоче місце, а фронтальна камера як інструмент. Мрієш про таке? Тоді тобі пряма дорога у світ фільтрів та розіграшів. Блогери створюють контент, стають інфлюенсерами (впливовими на своїх читачів), працюють із рекламою та спонсорами. Часто запорука успіху – якісні фото та відео.

Необхідні навички: грамотність, створення цікавого контенту, розуміння цільової аудиторії, фото- / відеозйомка та монтаж, створення контент-плану, таргетування, робота зі спонсорами.

Онлайн-курс: безкоштовний марафон від Тетяни Пренткович навчить записувати розмовні сторіз та регулярно постити контент.

Фотограф

Мобільна фотографія настільки сильно вкорінилася в наше життя, що навіть бабусі тепер можуть розкласти флетлей з варенням, щоб надіслати онукам. А найкращим мобільним фотографам присуджують міжнародні премії. Наприклад, Mobile Photography Awards чи конкурс мобільної фотографії Next Image. Камери сучасних смартфонів мають круті налаштування і ручний режим. Вони дають змогу розгулятися фантазії та зробити величезну кількість фото за раз.

Необхідні навички: фото- / відеозйомка та монтаж, ретушування фото, робота з композицією та світлом.

Онлайн-курс: платформа Skillshare пропонує два місяці безкоштовного доступу до різноманітних практичних курсів, зокрема для фотографів.

Оператор / режисер

Хтось мріє про червоні доріжки та з дитинства готує промову для вручення «Оскара». На щастя, технічний прогрес дає змогу знімати фільми не тільки тим, у кого багато грошей. Шон Бейкер зняв свій дебютний «Мандарин» на iPhone, поклавши початок запаморочливій кар’єрі. Сучасні смартфони забезпечують фільмування у високій якості. Тому, замість того, щоб мріяти про величезну команду з операторів, монтажерів та про великі студії з власним освітленням – дописуй сценарій та бери до рук смартфон.

Необхідні навички: відеозйомка та монтаж, препродакшн, продакшн, постпродакшн, кінодраматургія, композитинг.

Онлайн-курс: SHATYRKO ACADEMY допоможе зробити перші кроки на YouTube.

SMM-менеджер

Менеджер соцмереж – це відносно молода професія, проте вона встигла зайняти своє місце на ринку праці. Просування в соцмережах потрібне і тим, хто надає послуги, і тим, хто продає товари. SMM-ник може створювати контент, маючи доступ тільки до смартфона. Адже всі необхідні інструменти вже всередині – камера, фото- та відеоредактори, соцмережі, аналітика.

Необхідні навички: розуміння цільової аудиторії, створення контенту, розробка реклами, таргетування, фото- / відеозйомка.

Онлайн-курс: про аналітику соцмереж від Coursera.

Журналіст

ЗМІ невпинно еволюціонують. Раніше репортери мали більше часу на репортаж, а сила сучасного журналіста в актуальності. Смартфон дає змогу публікувати нову інформацію миттєво. Він заміна записника, диктофона, камери та цілої редакції.

Необхідні навички: уміння знаходити та працювати з інформацією, грамотність, створення та редагування текстів, фото- / відеозйомка та монтаж, розуміння цільової аудиторії, аналітичне мислення.

Онлайн-курс: професори Мічиганського університету навчать ефективно доносити новини до аудиторії на Coursera.

Деякі із цих професій мають історію в кілька сотень років, деякі зовсім нові. Проте кожна змінилася разом із винайденням інтернету та смартфонів. Темп життя пришвидшився, і щодня перед нами постають нові виклики. Один із них – готовність швидко та якісно виконувати свою роботу. Смартфон вирішує цю проблему.